Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mindenkinek muszaj atesnie az...

Mindenkinek muszaj atesnie az "elso nogyogyaszati vizsgalaton"? Meg ha nem is kuld minket a hazi orvos oda? Kotelezo ez? es ha igen, milyen korban kell elmenni hozza?

Figyelt kérdés
en nagyon szegyenlos vagyok es ahogy mondtak sokan szerintem leutnem az orvost ha azt kerne hogy vetkozzek le...vagy legalabbis kirohannek:Dstrandon is orakig kinlodom hogy vegre levegyem a ruhamat es furdoruciban legyek...lehet hogy ez mar sulyos de en nem szeretnek soha eljutni a nogyogyaszhoz:D
2008. nov. 2. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig egyszer el kell kezdened. Én azt szoktam, hogy viszek egy hosszú és bő polót ami takarja a fenekem és leér combközépig, így nem olyan kellemetlen kimennem az öltözőfülkéből. Ha szégyenlős vagy, neked is ezt tanácsolom.
2008. nov. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

évente egyszer erdemes elmenni nogyogyaszhoz márcsak a rákszűrés miatt is.


Ha majd gyereket szülsz a messzi jövőben, akkor bezony.. lesznek dolgok :)


amugy en azt tanacsolom, hogy szerezz egy jó nődokit, en is ilyen voltam, nekem nőnemu a nődokim, ami sokat segít.

meg nagyon rendes, meg ilyesmi. fontos, hogy bizz a nodokiban, ne idegenkent kezeld, mindenképpen megéri egy jót keresni.

2008. nov. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Semmi sem kötelező, de gondolom Te sem akarod, hogy egyszer csak azt vedd észre, hogy szétrohadtál.
2008. nov. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, kezdheted rögtön a másodikkal is :D

Na de komolyra fordítva a szót: nem, nem kell elmenni nőgyógyászhoz, de ha nem akarsz elburjánzott méhnyakrákot, esetleg egyszer szeretnél majd fogamzásgátlót, akkor el kell menned. Nincs ebben mit szégyellni; gondolj arra, mennyi 70 éves ráncos avas dolgot kell nézegetnie a bácsinak, mindjárt nem fogod szarul érezni magad ;) Meg hát minden nő csinálja, miért épp te ne tennéd?

Azt mondják, hogy aki már menstruál, annak évente illik elmennie általános vizsgálatra (ha jó a doki, meg sem érzed; kamu ám, hogy meg kell halni közben ;)), bár az égvilágon semmi nem kötelez rá.

Saját jól felfogott érdeked, hogy lerendezd magadban a dolgot, és hozzászokj.

2008. nov. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

El kell menned! Hidd el nagyon fontos!

Én is azután mentem el miután az orvos keresztanyám mesélte azt a storyt, hogy egy 60év körüli néninek minden baja volt, és nem tudták kideríteni elöször, hogy mi is lehet a baj, mindenféle orvos vizsgálta amikor a nőgyógyász is megvizsgálta akkor derült ki, hogy méhnyakrákja van, ami már szinte kilógott és teljesen áttétes lett az egész szervezete és nem tudták megmenteni...

Jó rendben, ez idősebb kor, akkor még fontosabb, de már fiatalkorban el kell kezdeni, hogy rutinná és fontossá váljon a rendszeres ellenőrzés az életedben!

Arról hogy mikor érdemes elmenni megoszló vélemények vannak.

Valaki szerint az első mensikor már el kell menni, valaki szerint amikor elkezded a szexuális életed, de szetrintem 20éves korig mindenképp érdemes túlesni az első vizsgálaton!

2008. nov. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

én 18voltam mikorelőször elmentem aztán évente vissza is járok. Nem a világ legjobb dolga de muszáj megtenni ha egészséges akarsz lenni, esetleg később babát szeretnél. Én szoknyában szoktam menni így mégsem vagy teljesen kivetkőzve magadból. próbálj valami rendes dokit keresni :)

2008. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Olyan ez mint a fogorvos...időnként muszáj pofavizitet tartani nála. Mehetsz nődokihoz is ha nagyon szégyenlős vagy.
2008. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nagyon koszi mindenkinek:D
2008. nov. 3. 15:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 13 évesen mentem először, jó végülis már szinte 14 voltam.:D De egyébként az legyen a legkisebb gondod, hogy meglát meztelenül! Mert ez engem például egyáltalán nem zavart, igaz itthon hozzá vagyok szokva mert egész család meztelenül járkál egymás között, meg bátyámmal sokáig együtt fürödtünk stb. De tényleg, nem kell szégyenkezni, mindenki tudja, hogy neked mid van,és látott is olyat,és a doki nem azzal lesz elfoglalva, hogy gyönyörködjön a testedben!:D Szóval tényleg egyáltalán nem fogja érdekelni hogy te most meztelen vagy. Emiatt ne aggódj. Amúgy meg 15 éves kor után már jó elmenni ha addig már megjött. Nem kötelező, de jobb megelőzni a dolgokat!
2008. nov. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!