Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem késő az L-thyroxint...

Nem késő az L-thyroxint elkezdeni?

Figyelt kérdés

TSH: 1,40 ref tatromány:0.30-4.00


FT4 9,6 ref tartomány :10.0-22.0


FT3 3,5 ref tartomány: 3,5-8,1


A vérvétel 3 hete történt,akkor 27 hetes voltam, most pedig 30. Csak most kaptam meg a gyógyszert nagyon nehezen jutottam orvoshoz a szabadságok miatt. Eddig rendben volt minden a pajzsmirigyemmel is, most kezdett el romlani.



2018. aug. 13. 11:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Én a helyedben a laboreredmények alapján egyáltalán nem is kezdeném el.

A T3 hormonszinted épphogy az alsó határon van, a T4-es ici-picivel alatta; a TSH-d meg teljesen okés. Ez utóbbi egy stimuláló hormon egyébként, és akkor szokott magas lenni, ha a másik kettő túl alacsony.

Szóval bár én nem vagyok orvos, de tapasztalt pm-es igen, akivel tök feleslegesen szedettek fél éven át hormontablettát 8.1-es TSH alapján, még a 0,25 mg plusz hormont sem vállalnám be. Egyrészt túlműködéses tünetek alakulhatnak ki, másrészt meg a különböző vivőanyagokat sem mindenki tolerálja.

Harmadrészt pedig, és ez a legfontosabb: a hormonszinteket természetes módon is fel lehet tornázni egy kicsit.

Naponta 200 mcg organikus szelén 400 mg E-vitaminnal és tetszőleges mennyiségű C-vitaminnal együtt bevéve támogatja egyrészt a hormontermelődést, másrészt a T4 T3-má alakulását is.

A nem túl laza, de nem is erős sport/mozgás szintén.


Plusz egy tanács: ha nem mértek aTPO-t és antiTG-t, akkor méresd meg mielőbb. - Ha sürgősen fel tudod hívni a dokit ezzel a kéréssel, és igent mond, akkor jó. Ha idióta, és nem akarja, akkor menj el privátban laborba, ez a két marker 4-5 ezer forint, szóval nem vészes.

Viszont nagyon kell ismerni az értékeket, ugyanis ezek magas szintje jelzi azt, ha autoimmun betegség van a háttérben (Hashimoto vagy Graves). Akkor pedig az ellen is kell tenni valamit, hacsak nem akarsz egész életedben hormontablettát szedni, és szenvedni a különböző tünetektől.


Ha megvannak az értékeid, és megírod kommentben, akkor tudok segíteni.

2018. aug. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!