Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-nél van rendszeres...

PCOS-nél van rendszeres menstruáció?

Figyelt kérdés

Kb egy éve derült mi, hogy PCOS van. Akkor fogamzásgátlót kaptam és 160 grammos diétába kezdtem, meg persze mozgásba. Az orvos ajánlására májustól abba hagytam a fogamzásgátlót és a Myo-Sun Plus port iszom. Gondoltam,megint rendetlenül fog megjönni a menzesz. De tévedtem. 2-3 nap eltéréssel bevált. Hála Istennek. Ha van rendszeres menzesz nagyobb a valószínűsége a

Peteérésem is? Vagy semmi köze hozzá? Honnan tudhatom ha van peteérés?


2018. aug. 13. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

*Akkor fogamzásgátlót kaptam


cserélheted is le a dokidat, mert PCOS-nak tilos fogamzásgátlót szednie (a nem endós nőgyógyászok alkalmazzák ezt, és tévesen. Kérdezz meg róla egy endos dokit, és fogni fogja a fejét, hopgy ki az az állat aki ezt tette veled...)


Amig a PCOS fenn áll a peteérés megszünik. Nincs peteérés, mert nem tud megérni normálisan, ami ahhoz kell hogy egyáltalán megtermékenyülés létre jöjjön.


De ahogy rendbe jössz, utána ha nehézkesen is, de lehetsz terhes. Nekem csak 1 %-ot mondott a doki, egy valaha összejöhető terhességre, és 3 gyerekem van, és egyiknél sem volt szükség bármilyen beavatkozásra. Szóval fel a fejjel a gyógyulásra koncentrálj.

2018. aug. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A rendszeres normál idejű menstruáció, meg általában az első szülés után rendeződik.
2018. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem PCOS mellett volt rendszeres menzeszem, peteérésem lehet nem, általánosságban igaz hogy nincs, nekem mégis volt. Nehéz betegség ez, mert mindenkinél máshogy jön elő.

Off: nőgyógyászati szakkönyvben van leírva, hogy a pcos átmeneti kezelésére jó a fogamzásgátló, ami meg tényleg nem oldja, de felfüggeszti a problémát.

2018. aug. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

*nőgyógyászati szakkönyvben van leírva, hogy a pcos átmeneti kezelésére jó a fogamzásgátló,


Az lehet, hogy negyven éve ezt írták, de hogy az elmult 30 évben nem az tuti:D

2018. aug. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem negyven, hanem a legutolsó áttolgozás, de mindegy, ettől függetlenül én is azt gondolom/ahogy írtqm hogy elfedi a problémát de sokra nem megyünk vele
2018. aug. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!