Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány évesen használtatok...

Hány évesen használtatok először betétet? Kiprobaltátok az első mensi előtt?

Figyelt kérdés
2018. aug. 13. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes kipróbálni, mert gátolja az intim részek szellőzését.
2018. aug. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Eszem ágában sem volt kipróbálni menstruálás előtt,tök felesleges pénzkidobás lett volna.
2018. aug. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kibontottam egyet, mikor anya felvilágosított olyan 11-2 évesen. Mármint nem használtam, csak felhelyeztük egy bugyira, meg ilyenek.
2018. aug. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

11 évesen jött meg, akkor használtam először.

Nem próbáltam ki, csak anya bontott ki egyet és mutatta meg, hogyan kell használni.

2018. aug. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

13,5 évesen kezdtem el alkalmazni mikor először megjött.

Mensi előtt pedig akkor amikor anyukám felvilágosítást tartott és megmutatta,hogy kell használni és akkor ki is bontottunk 1 db-ot.


20/L

2018. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
10 évesen, amikor először megjött, előtte nem próbáltam, mivel anyukámnak 16 évesen kezdődött a menstruációja, nem gondolta hogy nekem ilyen hamar lesz és el kéne mutogatni hogyan. Úgyhogy igen, az első menzeszemnél használtam, kb 1 évig, mert állandóan viszkettem, kiütéses lettem, pedig gyakran cseréltem, aztán bőrgyógyász javaslatára mini tamponnal folytattam.
2018. aug. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én csak sima tisztasági betétet próbáltam ki :) Azt a fehér folyás miatt :D
2018. aug. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 13 évesen jött meg, és akkor haszáltam először betétet arra, amire való. Mondjuk én már kipróbáltam előtte is, mert kíváncsi voltam milyen érzés betéttel a bugyiba. (Persze üresen nem egészen olyan,mint amikor megy is bele a cuccos:D ) Kaptunk az iskolában betétcsomagot, és abból próbáltam ki párat. Szégyen nem szégyen, de az egyikbe pisiltem is egy picit, ami elég furcsa érzés volt, viszont ezután már lett egy kis fogalmam a dologról. Mert amikor kifolyik egy adag vér, hasonló érzésem van, mintha bepisilnék, és a betét is hasonló érzés volt, mint vérzésnél: melegnek, és nyirkosnak éreztem, valamint sokkal nehezebb lett mint előtte.. Aztán anyu észrevette, h elfogytak a betétek a sulis csomagból, először azt hitte nagylány lettem, de amikor elmondtam neki az igazat, akkor jól leszidott, h nem túl egészséges egész nap egy betéten ülni, nem beszélve arról, h ahhoz drága a betét, h azzal szórakozzak, majd azzal zárta, h addig örüljek, míg nem kell használnom, mert lesz majd rá lehetősegem még bőven. Aztán ez annyiba is maradt, kb fél évre rá jött meg először, akkor használtam normálisan a betétet először, és kb 5-6 tamponos kitérőt leszámítva használom azóta is. Nekem sokkal jobb, mint a tampon, de persze kinek mi!
2018. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!