Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az ultrahang vizsgálaton...

Az ultrahang vizsgálaton petefészek cisztát állapítottak meg, ami ugyan kicsi (2 cm), de panaszt okoz. Tudtok véleményt, tapasztalatot, hatásos kezelési módszert mondani erről?

Figyelt kérdés

Változókor közelében vagyok, a menzeszem már időnként kimarad, ezért még bonyolultabb az állapotom felmérése.

Mivel a méret alapján panaszt nem okozhatna, de állandóan fáj a hasam, időnként pecsételő vérzésem van (ami akár a változókor miatti átmenet okán is lehet), ezért javasolta az orvos a nőgyógyász felkeresését.


Azt is olvastam,hogy célszerű várni, ekkora méretű ciszta fel is szívódhat rövid idő alatt.

Antibiotikum?Cickafark tea?Kinek mi segített? Megoszlanak a vélemények.


2018. aug. 14. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Nekem (tudomásom szerint) egyszer volt petefészek cisztám (lehet volt többször is, de egyszer okozott gondot és akkor UH kimutatta), mandarin nagyságú volt. Gyakorlatilag elöntött a vér, a doki azt hitte vetélés. 3 hónap múlva kellett visszamennem, azt mondta addig nem csinál vele semmit, figyeljük, ha bármi gondom van addig menjek vissza előbb. Három hónap múlva nem volt ott a ciszta, felszívódott magától. Semmit nem szedtem rá. Egyébként talán Ligetszépe olajat vennék (dr.Chen kapszula). Nekem mindig azt mondta a doki, a ciszták jönnek mennek, barátnőm úgy tudta meg, hogy cisztája van, hogy terhes lett és a hüvelyi uh kimutatta cisztát nem is tudott róla.
2018. aug. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat, igazán hadznos volt számomra!
2018. aug. 14. 12:52
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocs':hasznos
2018. aug. 14. 12:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 4,9 cm cisztám van, 2 hónapig vár dokim, Mielőtt műtene. Addig diólevél és cickafark teáját iszom Gyuri bácsinak.
2018. aug. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet! Én is iszom a cickafarkteát,reméljük használ!
2018. aug. 27. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!