Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hajvitaminok mennyi idő...

A hajvitaminok mennyi idő alatt hatnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már régóta hullik a hajam, sokat fogytam hirtelen, az orvos szerint vitaminhiány okozza, meg a rengeteg stressz. Sok vitamint szedek, hajvitamint is, de abból váltanom kellett, mert 2 hónap utan se volt látszatja. Most kezdtem el szedni egy újat. Mennyi idő amíg ezek hatnak? Azért néhány hét után már kellene látszódnia minimális eredménynek, nem?

2018. aug. 16. 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igen.


Ne hajvitamint szedj, hanem egy komplex multivtamint. Többre mész vele. Amikor nekem ilyenem volt, egy multi hozott helyre. A hajam is hullott, meg a körmöm is tört.

2018. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%

A mltivitamoniko hizlalnak. A terhesvitaminok azok amik nem hizlalnak. És ha megnézed milyen hajkoronáéval születnek a mai kisbabák, akkor ott a válasz a kérdésedre.


A hajvitaminok agyon vannak reklámozva, de értékük semmi.

2018. aug. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

55

A mulitvitaminok NEM hízlalnak.


Olyan lehetséges, hogy a b vitamin nagy dózisban növelHET étvágyat, egyeseknél. De nem a vitamin hizlal, hanem az, ha többet eszel.


A terhesvitamin is egyfajta mulitvitamin, és pon terős b vitamin tartalma van.

2018. aug. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mint a kebelnövesztő....
2018. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Multivitamint is szedek mellette, de egyik se igazán használt eddig...
2018. aug. 16. 12:50
 6/15 A kérdező kommentje:
1. válaszoló te mennyi idő után jöttél teljesen helyre és mennyi idő múlva vettél észre változást?
2018. aug. 16. 13:02
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, akkor 1-1,5 hónap alatt már látod, hogy mérséklődik a hullás, igazából 1,5-2 hónap alatt nem nagyon szoktak az ilyen vitaminok hatni, mivel a hajhagymáknak van egy ciklusa, és ezért idő kell, míg a vitaminhiányos állapot feltöltődése után újra elkezdenek magukhoz térni. Ha egy csomó vitamint szedsz már 2-3 hónapja, és még semmi látszatja, akkor ott szerintem van valami más gond a háttérben.

Vashiány, gyulladt góc a szervezetben, D-vitamin hiány, hormonális probléma pl. pajzsmirigy gond vagy inzulinrezisztencia, hogy csak pár lehetséges tippet említsek.

2018. aug. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Voltam vérvételen, minden rendben volt, a pajzsmirigyműködéssel nem volt gond, a vasam is normális volt. Lyukas fogam nincs, úgyhogy marad a vitamin, nem tudok mást tenni :/
2018. aug. 16. 14:49
 9/15 anonim ***** válasza:

Az 1-es válaszoló vagyok.


Nálam is minden rendben volt, elkezdtem egy komolyabb kúrát végső kétségbeesésesemben, amikor már nem tudtam mit kitalálni. Szedtem D3-t-t 4000NE-t, kalcium-magnéziumot (1000mg-500mg), a Daily Power multivitamint meg Q10-et és halolaj kapszulát.


Körülbelül hat hét után kezdett a dolog alakulni, de fél évig ezt folytattam, és fokozatosan rendberakott. Nem tudom, ezek közül melyik vagy az együttes hatás volt ilyen, de sikerült végül.

2018. aug. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Borzasztó fontos az is, hogy mit kensz a hajadra. A bereklámozott samponok és hajápolók többsége tele van vegyszerrel, meg olyan kőolajszármazékokkal, amik bevonják a hajszálakat, így ránézésre szép lesz, de valójában alatta fuldoklik a fejbőröd és senyved a hajad. Lehet, hogy allergiás is vagy valamelyik vegyszerre, ami az átlag samponokban van.

Próbáld ki a vitaminok mellett, hogy egy ideig csak természetes szerekkel, natúrkozmetikumokkal ápolod. A DM-ben, Rossmanban lehet pl. kapni Konopka sampont hajhullás ellen. Ez 98% növényi összetevőkből van. Tök jól tisztít is, nekem nagyon bevált. Van balzsam változata is.

Egyébként fested? Lehet, hogy a festéket nem bírja a fejbőröd. Ez esetben a növényi festékek jöhetnek szóba.

Emellett, ha tudsz, érdemes egy méregtelenítő kúrát is végigcsinálni, erre való teával. Ha salakanyagok halmozódtak fel a szervezetedben, annak gyakori kísérője a hajhullás.

2018. aug. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!