Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Olyanok válaszait várom akik...

Olyanok válaszait várom akik jártasak ebben.3 hónapja voltam endokrinologusnál ezzel a vér eredménnyel TSH 0,5 T4 12,4 T3 5,8 Erre kaptam Letrox 50 napi 1 szemet.27 én kell visszamennen. A mai eredmény rosszabb mint a múltkori? Romlott gyógyszerrel?

Figyelt kérdés

A mai kontroll eredmény

TSH 0,11

T4 18.59

T3 5.42

Inzulin 7,8

Inzulin 120 perc: 27,4

Glukóz 6,4

Glukóz 120 perc 5,8



2018. aug. 17. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Hónapokba telik mire be tudja a doki állítani, van akinek évekbe..


Nálad van még IR-is, azt tudod?

2018. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, ezért voltam terhelésen. Nem jön a baba egy éve , össze vissza menzeszelek, hullik a hajam, egy két szőrszál az államon stb... Googleból amit olvastam gyanítottam, azért is kérdeztem itt aki jártas ebben. Szerinted már most kezdjek IR diétába vagy várjak a doki mit mond?
2018. aug. 17. 15:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Én speciel nem értem, miért kaptál Letroxot erre, ami pajzsmirigyhormon, alulműködésre szokták adni. Ehhez képest neked a TSH-d inkább túlműködésre utal. Ld. [link]

Lelkiismeretes endokrinológus amúgy sem ad hormont, mielőtt nem végeztet el egy kiegészítő, bővebb pm hormonvizsgálatot, amiben szerepelnek egyéb értékek is, pl. antiTPO, anti-tireoglobulin, amik megmutatják, van-e esetleg autoimmun eredetű gyulladás a pajzsmirigyedben, vagy rT3, mert az általános T3, T4 értékek nem elég informatívak az aktív pmhormon tényleges mennyiségét illetően.


Én ezek alapján másik endokrinológust javasolnék neked.

2018. aug. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jesszusom... :(((


Csatlakozom az előttem szólóhoz: cseréld le az endokrinológust, aki a leírtak alapján egy szakbarbárnak tűnik nekem...

És AZONNAL hagyd abba a hormontablettát, ha nem akarsz túlműködéses tünetektől szenvedni. Már holnap reggel se vedd be.

Bár vannak, akik azt mondják, hogy nem szabad hirtelen leállni vele, hanem egy-két hétig csökkentett adagot szedni, mondjuk, a felét.

Én nem vagyok orvos, viszont én is teljesen feleslegesen szedtem 8 hónapon át napi 50 mg-ot (Eutyrox és Letrox felváltva, de tök mindegy, ugyanaz a hatóanyaguk: szintetikus T4 hormon.)

Az a tök doki egy szimpla uh és egy enyhén magas TSH alapján írta fel, a többi hormont nem nézette meg. :(

És először csak pár napot kihagytam 7 és fél hónap után, gasztroenterológus tanácsára, aki kapásból elkezdte sorolni a túlműködéses tüneteimet; aztán pár napot megint szedtem, de mivel megint rosszul lettem, ezért végleg abbahagytam, "önkényesen". Ennek most már fél éve, és köszönöm szépen, rendben vannak a hormonjaim, amiknek a mérését (plusz antiTPO-t) privátban fizetem 3 havonta, mert a TB-s rendszerben erre nincs mód.


Megpróbálom elmagyarázni:

A leleteden láthatod a referenciatartományokat. Ez az egyes laborokban némileg eltérhet. Nálunk így vannak:

TSH: 0,400 - 4,000

Szabad T4: 7,75 - 15,21

Szabad T3: 3,80 - 6,00

Ha ezzel összehasonlítod az első mérésedet, azt láthatod, hogy a két pm-hormon a normál tartomány felső felében/harmadában van. Ez pedig nemhogy "jó", hanem a LEGJOBB, azaz az OPTIMÁLIS szint.

A TSH-d pedig (ami egy stimuláló hormon) épphogy az alsó határ felett van. És - meglepetés - ez is az OPTIMÁLIS állapot. Ennél jobb nem is lehetne.


És erre írt fel neked az a vadbarom "orvos" Letroxot???

Mi alapján???

Esetleg még ultrahangot tudok elképzelni, hogy szubklinikus állapotnak felel meg az uh-kép, de a labor nem erre utal.


Szóval, szedette veled a napi 50 mg Letroxot 3 hónapon át. (Ami, ugye emlékszel, T4 hormon...)

És mi lett az eredmény? Nem meglepő módon a T4-szinted megemelkedett. Méghozzá nagyon durván, a felső határérték felett kb. 20%-kal. :(

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy legalább a T3-ad nem nőtt. Van egy pici csökkenés, ami még szintén az optimális állapot.

És tudod, miért nem nőtt a T3? Mert a szervezet okos, tudja, mennyire van szüksége. A T3-at ugyanis a T4-ből alakítja át; és hiába túl sok a T4-ed most már, egyszerűen nincs szükség ennyire, csak a megfelelő mennyiség alakul át T3-má.

Egyelőre legalábbis... Ugyanis idővel el lehet rontani a szervezet "okosságát" - ha megszokja, hogy folyamatosan kívülről jön a hormon, akkor kevesebbet fog termelni saját magától; mert - megintcsak - TUDJA, hogy mennyit kell...

A TSH-hormon szerepe pont az, hogy ennek a mennyiségét növeli vagy csökkenti az agy annak megfelelően, hogy kell-e stimulálni a pm-hormonok termelését. Ha nem kell, akkor normál szint. Ha növelni kell, akkor a TSH-szint megnő. Ha csökkenteni kell, akkor a TSH-szint lecsökken.

A te jelenlegi TSH-értéked szintén azt mutatja, hogy a szervezeted ordít, hogy "nem kell több T4, már így is túl sok van!" - Láthatod, hogy az alsó határ ALATT vagy már. :(


Szóval függeszd fel azt a vackot, mert láthatóan NEGATÍV hatása lett.

A "dokihoz" meg vissza se menj soha, max. azért, hogy ráborítsd az asztalt...

(Én sem mentem vissza azóta Dr. Konrádyhoz, az állítólag jónevű "tanár úrhoz", és nem is fogok.)

2018. aug. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!