Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti hány darab betétet használt...

Ti hány darab betétet használtok el menstruació alatt?

Figyelt kérdés
2018. aug. 17. 14:56
 1/10 anonim válasza:
28%
Egyet
2018. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
napi 4-5, én elég sűrűn cserélem ilyen melegben meg végképp. Van aki azt mondja, hogy pazarlás,mert nincs meg erősen, de nem érdekel.
2018. aug. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Én nem tudom hogy bírja valaki ebben az időben 1-el..
2018. aug. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
78%
Egyet sem
2018. aug. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Napi 3-4 erősségtől is függően.
2018. aug. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Betétet csak éjszakára teszek be, de tamponból az 1.-2. napon 3 db fogy el. A 3.-4. napon pedig kettő.
2018. aug. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

2+

2-3 napon 4-5, hogy ne hogy félre értés legyen.utána meg kevesebb..

2018. aug. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem használok betétet, csak tampont. Mostanában csak nagyot, ebből 3-4 egy nap. Ha nagyon erős a vérzés, akkor teszek csak be +tisztasági betétet.
2018. aug. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb Libresse-ből 2 csomag. Talán super plus.
2018. aug. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez sokmindentől függ. Ami biztos, h 4 óránál tovább nem hagyok bent egyet, de sokszor amnyit sinvs bent. Én érzés alapján szoktam cserélni, így sosincs rossz érzésem a betét miatt. Ha kezdem kicsit kellemetlennek, befülledtnek érezni odalent a dolgokat, gyorsan kicserélem, ha van benne anyag, ha nincs, így mindig frissnek, tisztának érzem magam. De pl mielőtt elindulok otthonról, akkor is tisztát rakok be, h ne máshol kelljen, ha nem muszáj. Vagy ha ilyen hőség van, és nagyon bele izzadok, akkor is csere. Nagy átlagban napi 5-7 betét megy el, dd volt már olyan is, amikor 11 ment el egy nap. 7 napig szokott meglenni, szóval olyan 40-50 betétet használok el egy mensi alatt. Sokan mondták már, h ez pazarlás, de én ezen nem vagyok hajlandó spórolni. Mivel tampont nem akarok használni (próbáltam, de nem jött be), így csak a betét marad, ami viszont valóban tud nagyon rossz érzés is lenni, ha nem jól használják. Márpedig hosszú ideig bent tartani csak azért mert még van rajta fehér rész, szerintem butaság, nem túl higiiénikus, és tényleg elég vacak érzés lehet egy félig véres betéten csücsülni azért, mert még fér bele.... Szerintem a lényeg az, h ne legyen rossz érzésünk a mensi miatt, sokan azért tamponoznak, mert tisztábbnak érzik magukat vele, mint betéttel. Én mindkettőt próbáltam, és ha rendesen cserélve van a betét, ugyanolyan tiszta, friss érzés, mint tamponnal. Sőt, betétet akkor cserélhetek amikor akarok, akár 30 percenként is, tampont viszont csak akkor, ha teli van, mert ha nincs teljesen megtelve, akkor elég fájdalmas, és ártalmas kicibálni olyankor. Pont a tamponnál lényeg, h teli legyen, betétnél nem számít, viszont ahogy olvasgatok a kérdések közt, elég sokan fordítva csinálják, és 4 vagy 6 óránként kicserélik a tampont, ami hosszú távon sokkal károsabb, mintha 9-10 órát van bent míg meg nem telik. De én már ezen nem vitatkozom, mindenki úgy csinálja, ahogy a legjobbnak tartja, nekem bizti nem lesz problémám emiatt...

Szóval én sok betétet fogyasztok mensikor, de ez az ára annak, h ilyenkor se kelljen kompromisszumokat kötni, és a mensim ne gátoljon semmiben. Egyébként eddig csak a Libresse éjszakait használtam nappal is, nem azért mert olyan sok volt, hanem mert így abszolut nem kellett figyelnem rá, h mit hogyan csinálok, mivel nem csak nagyon hosszú, de elég széles is ahhoz, h ha el is mozdul valamennyit, akkor sem megy mellé, nem folyik le róla, az átázás is esélytelen, szóval tök jól használható nappalra is az éjszakai betét. Mondjuk az utóbbi pár hónapban, ha itthon vagyok, vagy legalábbis nyugalomban, és nem kell sokat mozogni elkezdtem normál betétet használni, mert az is bőven elég a gyenge vérzésemre, felesleges az éjszakait picit maszatosan, pár csepp vér miatt kidobálni. Egyébként a normál betétből az aloeverás Libresse-t, és a Bella for teens betéteket próbálgatom.

Bocsi a hosszú válaszért!

31/n

2018. aug. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!