Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges valahogy a menstruá...

Lehetséges valahogy a menstruáció felgyorsítása?

Figyelt kérdés
Nem az előrehozására, nem is az eltolására gondolok, hanem, hogy létezik-e valamilyen praktika, hogy ha már megjött, kevesebb ideig tartson (sok vizet inni, vagy hasonlók?). Fontos lenne, hogy a hétfő reggel megjött általában 5-6 napos menstruációmnak nyoma se maradjon szombatra. Vagy csak bízzam a természet kegyességére a dolgot?:)
2010. jún. 21. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Hány éves vagy?
2010. jún. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
18
2010. jún. 21. 09:27
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Ja, lerövidítés... Hát szerintem nincs ilyen módszer...

De ha netán nem múlik el, szerintem tudsz fürödni, ha erről van szó (tamponnal), ha meg már csak maszatol a 6. napon, az se kell, csak fürdés után azonnal le kell tusolni, és jól megmosni...

2010. jún. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Pfff... Hát, előző, csak egy kérdésem lenne: te jó szívvel bemásznál egy olyan fürdőző mellé a medencébe, aki "maszatol"?

Természetes vízben még hagyján, de medencés strandon nagyon undorító, és ennyi odafigyelés legyen már mindenkiben, főleg ha nő. Igenis tessék akkor is egy kis tampont feltenni, azzal nincs probléma, és tiszta maradsz te is, meg mások is...


Egyébként a menszeszt olyan tényezők gyorsítják vagy lassítják, amikről nem lehet előre megmondani, hogy mi lesz a hatása. Tehát pl a stressz jelentősen befolyásolja a vérzést, de nem egyértelmű, hogyan, tehát az is lehet, hogy késleltetné, vagy hosszabbítaná... Sajna nem nagyon van ilyen módszer.

2010. jún. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na igen, mondjuk a stresszből most kijut az érettségi miatt, de valami azt súgja, hogy ez nem fog gyorsítani rajta...pedig valami előnyöm már származhatna a stresszből is:) Egyébként nem kell aggódni, nem fogok bemászni senki mellé maszatolva, nem fürdés miatt lenne fontos:)
2010. jún. 21. 09:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az érettségiből származó stressz nem is, az tartós (gondolom), itt a ciklus vagy a vérzés elején rád ható nagyobb stresszhatást értik általában, ami rövid, de intenzív, annak olyan nagy a hatása, hogy befolyásolja a dolgokat :)


Amúgy amit írtál, a sok folyadék, nem tűnik rossznak, de már azt is olvastam valahol, hogy nem jó módszer, mert nem hamarabb jön ki a vérzés, hanem többet vérzel, ha többet iszol... na, hogy ebből hol az igazság... :)

2010. jún. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
a mozgástól gyorsabb lesz, hiszen akkor nem önállóan dolgozik a szervezeted. a felülések meggyorsítják. nekem mindig bejön. ha nem sportolok, akkor nekem is 5-6 nap, de ha elmegyek futni, vagy a felülések, akkor akár 4-5 nap is lehet. az érettségi meg... hát igen. énis most. hnap lesz az utolsó szóbelim. szóvel a stresszt megértem. :) és hajrá, ha van még.
2010. jún. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kávé, alkohol, dohány, sport, meleg fürdő, derék melegen tartása. persze azért ne mindet egyszerre.
2014. nov. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!