Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet az oka?

Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Kicsit több, mint fél éve megváltozott a menstruációm. Jóval kevesebb lett a vérzés mennyisége, és rövidebb is a menstruációm 2 nappal (6 nap helyett 4). Illetve mindig is nagyon fájdalmas menstruációm volt, napi 4 gyógyszerrel, hogy tudjak funkcionálni, most csak egy kicsit fáj. (Ezt nem bánnám, de furcsa). Voltam nőgyógyásznál, cisztát nem talált, meg semmi egyéb rendellenességet, azt mondta, hogy talán kicsit megzavarodtak a hormonok, majd helyre áll. A háziorvossal írattam beutalót vérvételre, ott annyit találtak, hogy enyhe vashiányos vérszegénységem van, erre szedek most Maltofer vastablettát. De semmi változás nincs azóta pozitív irányban.

Mi lehet a baj? Vagy ha lenne valami, azt már megtalálták volna?

21/L



2018. aug. 26. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj a kedvező változásnak.
2018. aug. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amúgy tökre örülnék neki, csak megijedtem, hogy valami gond van-e.
2018. aug. 26. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Nincs gond, így változhat a hormonok miatt a tüneted.
2018. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Akkor megpróbálok nem aggódni miatta.
2018. aug. 26. 22:12
 5/8 anonim ***** válasza:

"talán kicsit megzavarodtak a hormonok, majd helyre áll"


...vagy nem.

Komolyan nem értem az ilyen orvosokat. 1. Nem "talán"-ozgatni kellene, hanem elküldeni a laborba hormonvizsgálatra. 2. Minimum adni kellett volna egy időintervallumot, hogy ha azon belül nem áll helyre, akkor menj vissza, és akkor már "hajlandó" normálisan kivizsgálni.

Szóval vagy menj vissza hozzá, és harcold ki a hormonvizsgálatot (teljes női nemi hormon panel, plusz TSH, mert pajzsmirigy-eredetű is lehet), vagy keress egy lelkiismeretes orvost.

2018. aug. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is fura volt, hogy így reagált.. TSH-t néztek a vérvételen, 3,430 lett az érték.
2018. aug. 27. 09:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Az elvileg jó - de a jelenlegi referenciatartomány maximumához elég közel van; és már több országban is "harcolnak" csoportok, hogy vigyék lejjebb, mert max. 2.0-2.5 lenne az optimális.

Úgyhogy akkor még egy javaslat (azon kívül, hogy a női nemi hormon panel mindenképp kell): privátban méress antiTPO-t és antiTG-t. Ezek már évekkel a TSH-szint emelkedése előtt jelzik a pm-problémát (autoimmun betegséget, aminek a következménye a későbbiekben az alulműködés). A CentrumLabnál ez összesen 4 ezer forint, szóval nem vészes. Ha bármelyik is magas lesz, írd meg kommentben, segítek.

2018. aug. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot!
2018. aug. 27. 23:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!