Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bőrgyógyászhoz lehet menni 18...

Bőrgyógyászhoz lehet menni 18 év alatt szülő nélkül? Hogy zajlik az időpont kérés?

Figyelt kérdés

Egy anyajegyet szeretnék levetetni. Rögtön a bőrgyógyászhoz menjek vagy előbb háziorvos ad időpontot?

Szülő nélkül mehetek, nem kell belegyezes vagy valami?



2018. aug. 29. 00:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem találok semmit arról, hogy mehetsz-e egyedül, de ha az időpont miatt felhívod a rendelőt, akkor tőlük megkérdezed. Bőrgyógyászatra nem kell beutaló.
2018. aug. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha műtét lesz, akkor a szülőnek kell aláírnia a műtéti beleegyező nyilatkozatot. A többihez nem kell az “engedélye”/jelenléte.
2018. aug. 29. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A bőrgyógyász csak meg fogja nézni az anyajegyedet, és tovább fog küldeni sebészetre, ha valóban szükséges levenni. Esztétikai okból tudtommal már nem TB támogatott levenni, de ha tévedek, javítsatok ki.
2018. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó igazad van, esztétikai okból nem veszik le, de ha pl olyan helyen van ahol könnyen bele lehet kapni (nekem ezért vették le a hónaljam mellől) vagy akadályoz mert nagy, kiálló akkor leveszik. Amikor nekem szedték volt egy csaj akinek az arcán volt egy baromi nagy, ő esztétikai okból szededte le, csak ráfogta hogy zavarja a látásban mert az orra mellett volt. Amúgy azt hiszem kozmetológus bőrgyógyász is le tudja venni, de ebbe nem vagyok biztos.
2018. aug. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem esztétikai okbol szeretném levezetni, felek, hogy nem egészséges.
2018. aug. 29. 11:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt majd a bőrgyógyász eldönti, nem kell mindent levetetni.
2018. aug. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Olyan helyen van, ahol dorzsoli a melltartopant, szóval jó lenne, ha leszedné.
2018. aug. 29. 19:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Orvoshoz egyedül is mehetsz a műtéthez kell a szülői beleegyezés.

Bőrgyógyászhoz nem szükséges beutaló, bemehetsz személyesen vagy felhívhatod őket és adnak időpontot. Megkérdezik miért elmondod van pár anyajegyed amit szeretnél megnézetni és kapsz időpontot.


Az orvos megnézi őket és eldönti szükséges-e levenni. Korrektek szoktak lenni. Ha ép az anyajegy, de olyan helyen van ahol mechanikai hatások érik ugyanúgy megkapod a sebészeti beutalót.


Az eltávolítás pedig rutinműtét. Én több időt töltöttem a váróban, mint a műtőben :D

2018. aug. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!