Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ki mit használ? Betét vagy...

Ki mit használ? Betét vagy tampon?

Figyelt kérdés

Mindig a vita itt hogy ki mit. Közvélemény kutatás! :)

Esetleg indokold meg miért.



2018. aug. 29. 17:07
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Én betétet. Libresst mert kényelmes.
2018. aug. 29. 17:13
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Én Always betétet. Próbáltam már tampont, de eddig még nem sikerült úgy feltennem, hogy kényelmes is legyen, úgyhogy maradok a betétnél.
2018. aug. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Mind a kettőt, de főleg tampont. Jóval kényelmesebb, sportolni esélyem sincs betéttel.
2018. aug. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
74%

Tampon,de éjszakára, illetve utolsó napon már betét. Jobban szeretem a tampont mert nem látszik át és nem dörzsöli ki a combomat és nem zavaró.

15L

2018. aug. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Tampont. Egész egyszerű oka van: kényelmes. Meg se érzem, hogy bennem van. A betét zörög, elcsúszkál, és zavar, hogy az összegyűlt vérben kell fürdőznie a nemiszervemnek. Ettől függetlenül éjszakára mindig betétet használok, első két napban jó vastagot, a maradék éjszakákon pedig simát.


De egyébként nem értem, miért kéne azon veszekedni, hogy ki mibe gyűjti össze a vérét. :D

2018. aug. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Magán ügy:)
2018. aug. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Betét, mert sokkal jobb, Molfina, és kényelmes.

Nem műanyag, puha borítású.


Tampont nagyon-nagyon ritkán mert kellemetlen felhelyezni, hiába "dől belőlem" a vér, meg nem látom, mikor kell cserélni.


29n

2018. aug. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
42%
Betét, mert a tampon egészségtelen.
2018. aug. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

Én sokáig ódzkodtam a tampontól, de annyira erős a vérzésem, hogy rákényszerültem. Aztán rájöttem, hogy mellette olyan kényelmesen érzem magam, mintha meg sem lenne a menstruációm. Szóval abszolút tamponpárti lettem, most már nem is rettegek attól, hogy megjön, mert tudom normálisan kezelni. Az utolsó napokon viszont feleslegesnek tartom már, olyankor inkább a betéthez nyúlok. Szóval a kettőt vegyesen használom, de a tampont milliárdszor jobb megoldásnak tartom.

19/L

2018. aug. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
41%

Always betétet. Nekem nem zavaró egyátalán, nem zörög, nem dörzsöl.

A tampont nem tartom egészségesnek, mert ahogy az előző válaszoló a betétre írta, úgy itt meg az összegyűlt vértől megduzzadt "valami" van órakig a testemben, és ha túl sok ideig van a hüvelyben, akkor toxikus sokk-szindrómát okozhat (ritka, de előfordulhat). Másrészt nem is túl higiénikus, mert ha nem otthom cseréled, hanem pl. munkahelyen/egyetemen, akkor hiába alap előtte a kézmosás, a wc fülke kilincse pl. tele van bacival, és azt kénytelen vagy megfogni, utána meg magadban nyúlkálni. Plusz az ismeretségi körömben volt, akinek leszakadt a mazagja, és nőgyógyász lett a vége...

2018. aug. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!