Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ez menstruációs ciklus?

Normális ez menstruációs ciklus?

Figyelt kérdés

Nektek minden hónapban ugyanabban az időpontban jön meg körülbelül? Mondjuk tegyük fel.. Kb minden hónap 15ikén jön meg.. És akkor mindig 15ike körül? Mert nekem ugy van, hogy május 6ikán jött meg, aztán júniusban meg 3ikán, júliusban elsején... Aztan augusztusban pedig már 28ika körül... Ez rendszertelen? Nálatok van kötött dátum

?



2018. aug. 29. 18:51
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy ez a 28napos körforgás? És mindig más a dátum mikor megjön?
2018. aug. 29. 18:52
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Neked 28 napos ciklusaid vannak. Ez a normális. Ez az átlagos. A nagy könyvben ez van előírva. És mivel 1 hónap nem 28 napból áll, így persze, hogy mindig másik napra fog esni, amikor megjön.

De minden nő más, nem mindenkinek átlagosak a ciklusai. Nekem pl. napra sem pontos. 23-25 nap között jön meg valamikor. Van, hogy 23 napra, van, hogy 25 napra. Ebben a hónapban pl. 20 napra jött meg, de ilyen baromi ritkán van. Teljesen egészséges vagyok, minden évben járok nőgyógyászhoz, szültem is már. Nekem meg ez a normális, nekem ilyen a ciklusom.

2018. aug. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Soha ne azt nézd, hogy hányadikán jön meg, hanem hogy hány nap telik el 2 egymást követő menstruációk első napjai között. Egy totálisan rendszeres 28 napos ciklus pl így néz ki január elsejével kezdve:

Január 1.

Január 29.

Február 26.

Március 26.

Április 23.

Május 21.

Június 18.

Július 16.

Augusztus 13.

Szeptember 10.

Október 8.

November 5.

December 3.

December 31.

Ez egy full pontos ciklus, ami ennél pontosabb már nem is lehetne. Mégse ugyanazon a napon jön meg. Viszont minden egymást követő menstruációk első napjai között pontosan 28 nap telt el. Mivel 1 hónap 30-31 napos, normális, ha hónap elején, és hónap végén is van vérzés. Ha a ciklusod pl 35 napos lenne, akkor akár egy hónap lehetne is, amikor nincs menstruáció, hiszen egy hónap csak 30-31 napos.

2018. aug. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És a menstruáció első napjától számolok 28 napot, vagy a menstruáció utolsó napjától számítva kell 28at számolni?
2018. aug. 30. 14:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindig az első napjától. Hisz a vérzéses napok száma változhat, de amikor egyszer megjön, azon a napon megjött. :)
2018. aug. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!