Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cerazette-t ajánljátok?

Tia89 kérdése:

Cerazette-t ajánljátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az említett fogamzásgátlót hány napig kell szedni? (21 és 7 nap szünet?)

Nektek beállította a menzezszt?



2018. szept. 14. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Az orvosodnak tedd fel ezeket a kérdéseket. De jobb, ha nem mérgeznéd magad... :(
2018. szept. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló senkinek nem állítja be a menstruációt!!! Kikapcsolja, és egy 28 napos mű ciklust hoz létre mű vérzéssel (megvonásos vérzés). Innentől NEM lesz menstruációd. Természetesen a tabletta véd a terhességgel szemben. De rendszertelen ciklusra nem szabad fogamzásgátlót szedni. Egyébként pedig olvasd el a tájékoztatót, benne van, hogyan kell szedni.


"Egy Cerazette csomag 28 filmtablettát tartalmaz. A csomagolás elülső oldalán a tabletták közé nyilak vannak nyomtatva. Ha megfordítja a csomagot és megnézi a hátoldalát, láthatja, hogy a fóliára a hét napjai vannak nyomtatva. Minden naphoz egy tabletta tartozik.

Minden alkalommal, amikor egy új Cerazette csomagot kezd el, a felső sorból vegyen egy tablettát. Ne tetszés szerinti tablettával kezdje. Ha például szerdán kezdi el a szedést, akkor a felső sorból a hátoldalán \"Sze\" jelzésű tablettát kell kivennie. Napi egy tablettával folytassa a szedést, a nyilakkal jelölt irányt követve, amíg a csomag ki nem ürül. A csomag hátuljára pillantva könnyen leellenőrizheti, hogy aznap bevette-e már a tablettát.

A tablettákat minden nap körülbelül azonos időpontban vegye be. A tablettát vízzel, egészben nyelje le. A Cerazette szedése során gyenge vérzése lehet, de Ön folytassa szabály szerint a tabletta szedését. Ha egy csomag kiürült, másnap egy új csomag Cerazette-et kell elkezdenie, megszakítás nélkül és anélkül, hogy vérzésre várna."

2018. szept. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A betegtájékoztatót pedig el tudtam olvasni köszi azt is, de szamomra nem világos..nem tér ki rá, hogy kell szünetet tartani így azt gondolnám 28 napon át folyton szednem kéne. De felkerestem a háziorvosom hátha ő is tud segíteni ugyanis a nőgyógyászom nem elérhető.

2018. szept. 15. 03:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Le van írva... 28 napig folyamatosan szedni kell. 21 aktív tabletta, majd 7 placebo, ami alatt a megvonásos vérzés jelentkezik. Az a baj, ha ezt sem tudtad rendesen értelmezni, a tájékoztató többi részét sem fogod tudni, úgy pedig elég könnyű teherbe esni.
2018. szept. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A háziorvosom utána nézett és megkaptam tőle is a választ de köszi a kedves erőfeszítéseket. Azért tettem fel a kérdést itt, mert a háziorvosom alapvetően nem ezt a gyógyszert írná fel DE mivel szoptatom a kisbabámat ( ;) ) ezért ezt tudom szedni. Eddig viszont nem volt ezzel kapcsolatban semmi infom, kíváncsi voltam olyan válaszára, aki esetleg ezt szedi. De köszi nektek még egszer!
2018. szept. 16. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!