Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cickafark és palástfű? (Többi...

Cickafark és palástfű? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Babát tervezünk a párommal és rengeteg helyen azt olvastam, hogy a cickafark teát a ciklus első felében kell inni a peteérésig, a palástfűt pedig a másodikban. Ez eddig érthető is. Azonban nekem eléggé rendszertelen a menstruációm. Előfordulást, hogy csak minden második hónapba jött meg. Sohasem tudtam rendesen kiszámolni. Ezért elkezdtem inni a cickafark teát kb az allítólagos dátum előtt egy-másfél héttel. És így a ciklusom valamennyire helyreállt. Most kb 30-35 napos. Tehát még most sem a legpontosabb. A kérdésem az lenne, hogy végül akkor hogyan használjam a két teát? Valóban szükséges mind a kettő vagy elég csak az egyik?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)



2018. szept. 19. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:

"Most kb 30-35 napos. Tehát még most sem a legpontosabb."


Leírnád nekem, hogy a te olvasatodban a pontos ciklus mit jelent?


Egyébként nem teát kell inni, hanem szexelni kell. Lehetőleg naponta, de inkább akkor, amikor jól esik.

2018. szept. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*lehetőleg 2 naponta
2018. szept. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy vannak olyan embereknek akiknek pl. pontosan 30 napra jön meg. A kb 30-35 napot úgy értettem, hogy volt amikor nekem is inkább rendszerezettebb volt, tehát 28-29 napos. Szóval nálam nem igazán számít normálisnak a 30-35 nap. Azért érdeklődtem a teákkal kapcsolatban, mert a peteérés miatt szeretném rendszeresebbé tenni a ciklusom. Nem a teáktól várom a csodát, csak érdekel, hogy valóban segítenek -e, mint ahogyan olvastam.
2018. szept. 19. 18:31
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Nézd, egy ciklus nem attól pontos, hogy tankönyv szerinti 28 napos. Ha neked mindig 30-35 napra jön meg, akkor az igenis egy pontos ciklus. A szervezetünk változik, a ciklusunk hossza is változik. De ez normális.
2018. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre én is, csak nem mindig volt 30-35 napos. Ahogyan fent is írtam, előfordult amikor 2 hetet is késett, tehát szinte csak minden második hónapban jött meg, és a cickafark teával értem el a 30-35 napos ciklust.
2018. szept. 19. 18:42
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezért is tartok attól, hogy esetleg a peteérésem sem normális, ami viszont fontos lenne a család tervezés miatt.
2018. szept. 19. 18:43
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

És néztek e már neked női nemihormon panelt, ciklus 3. (LH, FSH, TSH, AMH, prolaktin, ösztradil, tesztoszteronés + fT3, fT4, anti Tpo) 21. napi (bár a 21-et kérdezd meg dokitól, mert az hivatalosan a 28 naposból van kiszámolva ideális, középidei peteéréssel, onnantól 7 napra kéne progeszteron szintet nézetni, amiből megállapítható, hogy lezajlott e egyáltalán peteérés a szervezetedben)


Nem tudom hány éves vagy, de egy tényleg alapos kivizsgálás nélkül évek mehetnek el anélkül, hogy bármi történne. Ezen kívül létezik olyan h egy ciklusban 2-3 naponta kell járnod nőgyógyászhoz és akkor ultrahanggal monitorizzák a ciklusod, követik hogy adott hónapban van-e peteérés vagy sem.

2018. szept. 20. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!