Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kinek mikor múlt el teljesen?...

Kinek mikor múlt el teljesen? Hány éves korában? Menopauza mikor jött és mennyire volt rossz?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok,mennyire közeleg,mire számíthatok! Köszi a normális válaszokat :)

2018. szept. 21. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy? már csak azért kérdezem, mert nekem még sehol semmi ilyesmi.. pedig jó lenne már:D
2018. szept. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
42 vagyok, az utóbbi másfél évben kétszer volt... De a családban nem is nagyon tudok senkit, aki 45 felett még menstruált volna.
2018. szept. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs időpont. Mindenkinek máskor jelentkezik.

Sőt, egyéni, hogy szenved-e valaki a menopauzától, vagy észre sem veszi. Én pl az utóbbi csoportba tartozok.

2018. szept. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és semmi tünetem már, az első féléves szünetben iszonyat hőhullámaom voltak, azóta semmi
2018. szept. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

45 múltam, egyelőre annyit tapasztalok, hogy kevesebb, meg csak 4 nap, és az utolsó csak pecsétel a korábbi 5 nap helyett. A doki szerint minden rendben, ez egy folyamat kezdete, és két-három évig is eltarthat. Egyelőre semmi egyebet nem érzek.

Anyukámnak 50 éves korában jött el. Nővérem 49, már érzi a hőhullámokat.

2018. szept. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Lassan 46 vagyok és minden hónapban megjön csak kicsit összevissza az elmúlt fél évben.
2018. okt. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
47,5 éves vagyok most volt az első hónap,hogy nem jött meg. Utána olvastam és a nők általában pont ekkor 47,5 évesen szokták elkezdeni a menopauzát.Fájt a fejem és éjjel nem tudtam aludni,mert éjszaka fájt a legjobban,főleg hajnaltájban.A hőhullámaim is vannak,de még ez nem annyira zavar,mint a fejfájás.A hormonok elmaradása miatt az agy termel valami ösztönzőt,ettől fája fej. Hasra szoktak ezután hízni a nők és a hormokok hiánya miatt megnő az érelmeszesedés és szívnifarktus kockázata. Nekem érzelmileg lett nagyon rossz,mert azt gondoltam,hogy még van pár évem és nem voltam még férjnél és vágytam rá,hogy lesz majd egyszer egy normális családom: férj meg vagy 2 gyerek. Egy ostoba vallás rabságában éltem,kiszabadultam 30 évesen,akkor lett először kapcsolatom,de rossz volt.Lett ugyan egy gyerekem akit egyedül nevelek,de mindig vágytam egy normális családra. Volt egy munkatársam,akinek az anyukája még 56 évesen is menstruált,de ő nem az átlaghoz tartozik.Az én anyám is kb. 50 évesen már nem menstruált.A nővéremnek is 47 évesen kezdőtött és most 50 éves már nem szokott megjönni.Attól félek,hogy nekem sajnos 140cm -es a derekam és ha erre fogok még hízni,akkor mi lesz?
2018. dec. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!