Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Betét kipróbálása?

Betét kipróbálása?

Figyelt kérdés
A lányomnak még nem jött meg, de már nagyon várja. szeretné kipróbálni a betétet? Érdemes? Ha igen,hogyan? Mit lehet vele csinálni h olyan legyen?

2018. szept. 22. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Még nem. Mutasd meg neki, magyarázd el neki, és adj 1-2 darabot neki, hogy tegye a táskájába, minden eshetőségre felkészülve. Rém büszke lesz tőle:D
2018. szept. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Ezt a kérdést nem értem.
2018. szept. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy én vagyok hülye, de mit takar az, hogy " Mit lehet vele csinálni h olyan legyen?"?
2018. szept. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, a nedvszívásra kíváncsi? Ez esetben lehet rá öntögetni mondjuk kanállal valamit, érdemes színes folyadékot (szörpöt v akár ételfestéket).
2018. szept. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mikor én gyerek voltam, úgy reklámozták a betéteket, hogy egy nő valami kék folyadékot öntött rá, amit a betét beszívott. Mi rendszeresen tulajdonítottunk el anyától tamponokat és betéteket, mert nagyon érdekesnek találtuk, ahogy beszívja a vizet, és - a tampon esetén - megduzzad. Anya mérges volt, mert elpazaroltuk ezeket, de legalább már kevésbé volt ismeretlen az eszköztár, mikor tényleg kellett.


Más: a reklámban mindig kék folyadékot öntöttek. Állítólag volt olyan lány, aki meglepődött vagy megijedt, mert az ő menstruációja nem kék volt...

2018. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ma 21:21


Hát azért furcsa lenne, ha KÉK menzeszem volna xDDD

2018. szept. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán engedd meg neki, h kipróbálja, ha kíváncsi. Baja nem lesz tőle, és legalább majd lesz egy kis fogalma arról, h nagyjából mire is számíthat majd. Hogyhogy hogyan? Hát fogj meg egy betétet, és add oda neki. Ha kell, mutasd meg neki, h hogyan tegye a helyére és kész. Azzal nemnagyon lehet mit csinálni, h olyan legyen, esetleg úgy adod neki oda, h öntesz rá valamit, bár szerintem ez nem jó ötlet, mert amikor fölteszed a betétet eleinte száraz és van egy fajta tartása, és használat közben válik egyre nyirkosabbá, fokozatosan puhul fel, és veszíti el a tartását, és mire tele lesz már csak nyeklik-nyaklik össze vissza a saját súlya alatt. Szóval szerintem nem igazán lehet semmit csinálni, h olyan legyen.

Vagy hát... Anno én is nagyon vártam már a mensit, és én is ki akartam próbálni milyen betétet viselni, de én anyukámmal nem tudtam erről beszélni, se a nővéremmel. Így amikor egy szombaton egyedül voltam otthon, csórtam nővéremtől egy betétet, nagy nehezen sikerült felragasztani és így töltöttem a fél napot. Igazából semmi extra nem volt, eleinte éreztem, h ott van de aztán semmi. Viszont engem is érdekelt, h milyen az ha van is benne valami, így azt találtam ki, h levetkőztem bugyiig, beleálltam a fürdőkádba, és belepisiltem a betétbe. Háát, elég rossz ötlet volt mert egyből megtelt aztán folyt a lábamon szanaszét minden (én abban a hitben voltam, h fel kellene szívnia). Amúgy nagyon más, mint amikor vér megy bele, de annyi előnye azért volt, h megtudtam milyen az, ha átázik... :D Ezután gyorsan letusoltam, a bugyit kiöblítettem, a betétet eltüntettem, utána még 3.5 évet kellett várnom az első mensire, de ezek után valahogy már nem is vártam annyira, és a betétet sem akartam már próbálgatni...Szóval sokféleképpen végződhet a kipróbálás, de szerintem mindenképp hagyd neki, h kipróbálja, ha szeretné. Mert ha nem engeded, akkor majd ő is titokban fogja ha nem vagy ott. Márpedig akkor már jobb az úgy, ha te is ott vagy közben hátha segítségre szorul, arról meg nem is beszélve, h így mélyül a bizalom köztetek, azáltal, h tud veled erről beszélni, kérdezni. Ha meg megtiltanád neki, akkor lehet, h befeléfordul a kis gondolataival, és nem meri makd veled megbeszélni azokat a dolgokat, amikben az anyukája tanácsaira, segítségére lenne szüksége.

Drukkolok, h meg tudjátok találni azt a megoldást, amivel a kislány is kiélheti kíváncsiságát, ugyanakkor Te is közelebb kerülhetsz hozzá, és mélyíthetitek az anya lánya kapcsolatot!

31/n

2018. szept. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!