Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezt a vashiány okozhatta?

Ezt a vashiány okozhatta?

Figyelt kérdés

Kb.másfél éve derült ki, hogy súlyosan vérszegény és vashiányos vagyok.

Az vasam szépen felment, de az utóbbi pár hónapban az eredetileg hátközépig érő hajam borzasztóan megritkult és csak a fejtetőmön van hosszú hajam.

A felétől kb. 5-10centis (göndör!) babahajaim vannak a halántékomtól kiindulva a tarkómig körbe.

Nagyon gázul néz ki. Főleg, hogy göndör, mert ami felette van,ami takarja hosszú és szögegyenes.

Lehet nem is babahaj hanem feltört?

Mitől lehet és mit tudok csinálni?



2018. szept. 23. 20:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Vashiánytól simán megritkulhatott a hajad, nekem éveken át vissza-visszatérően okozott hajhullással kapcsolatos gondokat. Hajhullásban egyik gyakori ok a vashiány. Sajnos a haj csak egy pár hónapos késéssel követi, mikor helyre áll a vasszinted, és ezek után már folyamatosan ügyelned kell rá.

Személyes tippem: D-vitamint is szedj, valószínűleg D-vitamin hiányod is lehet, a legtöbbünknek az is van, nekem az is sokat segített/segít. És még egy dolog: pajzsmirigyeddel minden rendben? Ha igen, akkor a megfelelő jódbevitelre is ügyelj, hogy ne is legyen vele gond.

2018. szept. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!