Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik betét pihe-puha,...

Melyik betét pihe-puha, mintsem műanyag?

Figyelt kérdés

Jó tíz éve biztos nem használtam betétet, előtte is csak egyszer-kétszer szemvedtem vele.

Most azonban azt mondta a nőgyógyász, hogy ez nem jó.

Hát... én köszönöm jól elvoltam a tamponnal, bár éppen lehet kipróbálnám a betétet. Hátha fejlődött valamit a technológia.

Tudtok ajánlani, valami igazán puha, pamutos bevonatosat?

Csupa műanyagot meg se akarok venni. Annak nincs értelme hogy 10 db-ból egyet kipróbáljak.


2018. szept. 30. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Az Always-nek van ilyen fajtája.


[link]


Egyébként amelyiken az van, hogy soft, az biztos jó.

2018. szept. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Környezetbarát mosható betetét?

Azon szerintem egyértelműen puhább. Neten sok helyen lehet rendelni.

2018. szept. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Vagy intimtölcsér.
2018. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
+1 az Always Ultra Sensitive-nek! Én is azt használom. :)
2018. szept. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A tölcsérre én is gondoltam. Tulajdonképpen most az a bajom hogy a tampon a legkényelmesebb és legbiztonságosabb nekem.

A betét bizarr kényelmetlen emlékeket hoz elő. A tölcsér pedig nem tudom. Eleinte szerintem nem biztonságos. Gyakorolni kell vele.


A doki konkrétan azért ajánlotta mert gombám volt, de szerintem nem függ össze a tamponnal és ez az egész tampon lecserélés csak egy felesleges nyűg szerintem.

2018. szept. 30. 16:18
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

(Hát nem tudom, én az Always-t gyűlöltem, sebesedésig kidörzsölt, és igen, tipikus műanyag-érzést keltett.)

Lecseréltem Naturellára.

Mind a vastag, mind a vékony változata bevált, ajánlom! Nekem is szempont volt, hogy puha, és ne horror áras legyen, ez a márka pedig hozza is az elvárásokat, immár évek óta használom.

2018. okt. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az always-hez kapcsolódó rossz emlékek miatt naturellát vettem. Egyelőre kellemes meglepetés, hogy milyen vékony.


Hamarosan meg is fog jönni. Ha eszembe lesz majd update-elek. :)


És köszönöm a tanácsokat! Mindenkit felpontoztam.

2018. okt. 1. 12:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Próbáld ki a Libresse-t. Szerintem az a legpuhább, legpamutosabb érzetű. Szerintem puhább, mint a naturella, és szerintem sokkal jobb is. Én nem voltam megelégedve a naturellával, mert könnyen felgyűrődött, és nem is szívta fel olyan jól/gyorsan a cuccost. Volt olyan, h lefolyt a betétről kisebb nagyobb mennyiség, mert lassabban szívta fel, mint ahogy megindult a tetején a cuccos.

Amúgy meg érdemes végigpróbálgatni jópár fajtát, én rengeteget végigpróbáltam, mire megtaláltam a legideálisabbat. Voltak kellemes meglepetések, meg persze olyan is, amiből egyet használtam csak föl, a többit inkább kihajítottam. Amik puha felületűek: Libresse, Allways soft (rózsaszín csomagos) ezek kb mindenhol beszerezhetőek. Aztán van még pár fajta, ami kifejezetten jó volt, viszont nem sok helyen kaphatók: Helen Harper, Bella for teens (csak a világoskék és a zöld puha, a sárga műanyagos) illetve a tesco saját márkás betétje kifejezetten jó, kellemes meglepetést okozott! Ezek csak a puha felszínűek, műanyagosból is vannak kifejezetten jók, de azokat szerintem is sokkal rosszabb viselni. Nagyon jó betétek vannak mostmár, szerintem kb bárki talál magának megfelelőt, ha kipróbál minél többet. Mindenkit erre szoktam bíztatni, ha valaki valamilyen okból betétezni akar/kell. Sokan túldémonizálják a betéthasználatot, úgy h alig használták pár alkalommal. Pedig az igazság az, h a betétek sokkal változatosabbak, sokoldalúbbak a tamponnál. Mert amíg tanponból van 3-4 különböző változat, addig a betétekből akár 50-60 is lehet. Hát, akkor sok sikert hozzá, és remelem mielőbb sikerül az átállás!

2018. dec. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!