Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Progeszteron szint megnézetésé...

Progeszteron szint megnézetéséhez kihez kell menni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy egyszerű vérvétellel a megfelelő időben lehet megnézni, de milyen orvoshoz kell menni ez ügyben? Háziorvoshoz, nőgyógyászhoz, esetleg endokrinológushoz?

2018. okt. 6. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Háziorvos nem kérhet ilyen vizsgálatot, nőgyógyász és endokrinológus igen. De az orvosi rendelő nem közért, ha nincs olyan panaszod, ami indokolja, akkor nem fogják megcsinálni, csak azért, mert te kéred.

El lehet menni magánlaborba, ott olyan vizsgálatot csinálnak, amilyet te akarsz.

2018. okt. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy nőgyógyász kér egy női hormon panelt. Amivel 3-5. nap között elmész vérvételre és ha normális 28 nap körüli a ciklusod, akkor a 21. nap körül kell menned megint. Ez a két eredmény mutatja az általános állapotát a ciklusodnak. Ha van pénzed, megcsináltathatod magánban - szerintem nem olyan vészes. Én a centrumlabban csináltattam. Asszem van nekik egy ilyen csomagjuk is.
2018. okt. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves első kommentelő! Nyilván van tünetem, nem unalomból szeretnék menni..
2018. okt. 7. 13:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor sem úgy kellene orvoshoz menni, hogy "progeszteront szint mérés szeretnék", hanem úgy, hogy elmondod mi a bajod, az orvos meg elmondja, hogy mi okozhatja és azokat kivizsgálja.
2018. okt. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért? Nem egyszer volt olyan nekem is, hogy az orvos átsiklott az egyébként tök egyértelmű tüneteken.

Illetve az endometriózis is úgy derült ki nekem, hogy petevezeték-átjárhatóságit kellett csináltatni, és mondtam, hogy a laparoszkópiásat csináljuk, mert erős gyanúm volt rá (nem az orvosnak, nekem!) hogy endom van. És lám, igazam volt.

Lehet, hogy az orvos többet tanult, meg több tapasztalata van stb - de nem atyaúristen és ahogy írtam, én is láttam már nem egyszer elbagatelizálni egyértelmű dolgokat. Jobb ha az ember maga jár utána. Ha meg nem az van, akkor örül és mehet tovább h valamit kizárt.

2018. okt. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!