Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hónaljban lévő kis csomók...

A hónaljban lévő kis csomók okozhatnak problémát?

Figyelt kérdés

Kb 4-5 napja vettem észre kettő kis csomót a hónaljamban, középtájékon.Érintésre az egyik fáj, a másik csak érzékeny.

Amit tudni kell: régóta ekcémával küzdök és most a hónaljamon is kialakult, emiatt naponta használok á kenőcsöt, emellett gondoltam még a dezodorra és a szőrtelenítésre.

Szerintetek kell aggódnom? Lehet komoly baj?

A válaszokat előre is köszönöm!

Ui.: ha nem múlik természetesen mindenképp elmegyek orvoshoz



2018. okt. 7. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen okozhatnak gondot

Mindenképp orvos ultrahanggal megnézik mert valószínűleg ciszta

2018. okt. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Helyes, mutasd meg orvosnak. Minél előbb.
2018. okt. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Ki szokták műteni. Menj orvoshoz!
2018. okt. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem minden esetben mutik csak ha nagyobb az előirt mm-nel akkor ha a beteg szeretne kimutik . De ha jó indulatu és nem zavarja az embert nem ajánlott műteni . Folyamatos control vizsgálat ha nő akkor 2-3honap ha nem akkor 2x fel év utána elég 1-2evente

Nagyjából látják ultrahangon hogy jó vagy rossz indulatú . Szövettant vehetnek belőle ha az orvos rossz indulatúra gondol akkor mutik .

De ha nem zavar és az orvos is jóindulatúnak látja nem ajánlott hozza nyúlni

2018. okt. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) szerintetek meddig várjak az orvoshoz menéssel?

(A héten lesz egy műtétem szóval most nem lehetséges.)

2018. okt. 8. 17:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Amint tudsz azonnal
2018. okt. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kezd elmúlni. Szóval ha teljesen elmúlik nem megyek el.
2018. okt. 10. 20:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Már túl vagy a műtéten? Nem mutattad meg valamelyik dokinak, ha már úgyis orvosközelben voltál?
2018. okt. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mert fogászati műtétem volt.
2018. okt. 14. 14:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egyszer, de az szerintem azért volt mert az izzadásgátlótól eldugultak a pórusok - vagy utólag erre tippeltem - és bedurrant valami bent, valami mirigy például. (Ugyanazokkal a tünetekkel mint a leírásodban.)De aztán elmúlt. Azóta a fürdés mellet használok tonikos mélytisztítót, azt, amit a vattapamaccsal tisztítod az arcod, mert hátha a kis zugokban a hónaljban jobban tisztít. Ez a saját tapasztalatom, nálam ez volt a gond, de aztán el is múlt teljesen. Egyre kisebb lett a duzzanat, aztán elmúlt, de kellett azért 2-3 hét is.
2019. márc. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!