Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítene vki hormon labor...

Segítene vki hormon labor eredmények értekésében?

Figyelt kérdés
Itt a link a labor lapomhoz, ha vki ért hozzá, megköszönném a segítséget [link]

2018. okt. 10. 08:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, értékelésében* javítva
2018. okt. 10. 08:09
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha babát szeretnél, akkor TSH magas - 2 alatt, inkább 1,5 körül kell lennie.

Ez 3. napi vérvétel? Mert az LH/FSH arányának 1:1-nek kéne lennie. Nagyon magas az LH-d. És mindkét értéknek inkább 5 körül kell lennie. 10 körüli FSHnál már azt mondják lombiknál is, hogy nem indítják, mert nem vagy stimulálható. Olyan mintha akkor ovuláltál volna, amikor csinálták a vv-t.

A prolaktin is magasabbnak tűnik, mint az ideális, még ha határértéken belül is van. Ismerősömnek szoptatáskor volt 200. Egy másik 300 körül már gyógyszert kapott.

Illetve a tesztoszteron egyértelműen magas. Ami PCOS-re utal.

Mindenképp menj el endokrinológushoz!

És én még nézetnék a helyedben egy teljes pajzsmirigy hormonpanelt.

2018. okt. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szia azért lett labor csinálva, mert 18leszek nem sokára és egyáltalán nem menstruálok. Voltam hasi uh-n ahol minden rendben volt.
2018. okt. 10. 09:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Hasi uh-gal semmi nem megállapítható - max ha nincs méhed. A hüvelyi már értelmesebb lenne, de ha nincs szervi elváltozás, akkor az sem mutat semmit. Ez mindenképp endokrinológia - ez nem nőgyógyászati baj, hanem hormon. Ezzel nagyon durván foglalkoznod kell, mert amikor majd gyereket akarsz 10-15 év múlva, az nagyon nagy szívás lesz neked akkor...
2018. okt. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hétfőre kell visszamennem nőgyógyászhoz, akkor inkább endokinologiara menjek? Ott írnak fel gyógyszert?
2018. okt. 10. 09:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Visszamehetsz a nőgyógyászhoz, de ez nem az ő asztaluk. Én a helyedben mindenképp endokrinológiára mennék. És nézess pm hormonokat is! (fT3, fT4, antiTPO, stb..) Ezek összességéből állapítható meg, hogy milyen gyógyszer kell(het). Ez így még kevés. Sajnos nem feltétlen minden vizsgálatot támogat a tb - így azt magánban kell levetetni.
2018. okt. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ahogy más is írta: endokrinológiára menj.
2018. okt. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm, endokrinológiára kell beutaló? Azt tudok kérni nőgyógyásztól?
2018. okt. 10. 10:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha mész hétfőn, kérdezd meg, de nem vagyok benne biztos. Ha az nem, akkor a háziorvos. Vagy magán - én magánon voltam Kecskeméten, Naszódy Péternél. Zseniális doki! 8000 volt.
2018. okt. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

SZTK-ba ne menj, mert a te problémádra csomó vizsgálat kell még, amit viszont a TB nem támogat semmilyen szinten. Kimondottan olyan helyet keress, ami endokrinólógia-labor stb.


Ha Budapesti vagy, akkor (bár ide külföldről is, és az egész országból mennek):


[link] Itt meg van minden, de fizetős, viszont érdemes összegyűjtögetni a pénzt rá.

2018. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!