Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon rosszak a hormonszintje...

Nagyon rosszak a hormonszintjeim? 17 éves múltam és egyáltalán nem menstruálok.

Figyelt kérdés
Voltam nőgyógyásznál aki elkuldott hasi ultrahangra, méhem, petefészkem van, szabályos nem talált semmit. Onnan elküldtek hormon laborra ahol megjott az eredmény, linket csatolom a végén,nem igazán értek hozzá de elvileg az Lh nagyon nagyon sok? Ezzel mit tudnak tenni? Hétfőre vissza kell mennem nőgyógyászhoz aki elkuldott a laborra. Pcos lehet? A tesztoszteron is magas 3,2 viszont ha pcos lenne az ultrahang kimutatná a cisztát? Nagyon kezdő vagyok ebben, hosszas a gyógyulás, vkinek van hasonló problémája? Gyerekem kis eséllyel lehet?

2018. okt. 10. 20:23
 1/2 A kérdező kommentje:
Közben kifelejtettem a labor eredményt : [link]
2018. okt. 10. 20:25
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyász valószínű semmit nem tud tenni. Illetve amit tud, az többet árt mint használ - vagyis fogamzásgátlót ír fel, ami elfedi a tüneteket de nem oldja meg a problémát. Ezzel a problémával endokrinológus tud foglalkozni. A cisztás petefészek hasi ultrahangon nem, csak hüvelyin látszik. De nem minden PCOSnél jelenik meg cisztás petefészek. Ez egy nagyon összetett "betegség".


Érdemes lenne nézetned még egy teljes pajzsmirigy hormonpanelt.

Pl ezt: [link]


Illetve ha felmerül(t) a PCOS gyanú akkor az inzulinrezisztenciát is érdemes lenne nézni - mivel ezek sokszor együtt járnak és egymásból következnek.

Én úgy tudom IRt nem néznek tb alapon.

[link]


Illetve ha van időd, nézd meg ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=7gFv53ZZoSA&t=1s

2018. okt. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!