Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek, ha idő előtt jött...

Mit tegyek, ha idő előtt jött meg, mert elfelejtettem bevenni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Ma (kedd) este vettem észre, hogy hétfőn és vasárnap is elfelejtettem bevenni a fogamzásgátlót. Első héten vagyok, ha csak a hétfői tablettát felejtettem volna el, akkor az lenne a teendő, hogy a keddivel együtt azt is beveszem. A tájékoztatóban az áll, hogy ha több tablettát is kihagytam, akkor az orvosomhoz kell fordulni, viszont kb. egy éve is ugyanez történt velem, és akkor 2 tablettát kellett egyszerre bevennem (ebben az esetben a hétfői és keddi), úgyhogy most is ezt csináltam. Viszont 1 órával később vettem észre, hogy megjött a menstruációm. Régebben is volt már, amikor kihagytam egy tablettát, akkor folytattam a szedést és elmúlt a vérzés, de most erősebb és nagyon megijedtem. Szerintetek el fog múlni, ha tovább szedem rendszeresen a tablettákat, vagy lehet valami gond? Esetleg volt már valakivel ilyesmi?
2018. okt. 17. 01:51
 1/2 anonim ***** válasza:
A gyógyszerek többségénél alap, hogyha kihagysz egy adagot, NEM veszel be duplát...
2018. okt. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem a menstruáció jött meg. Fogamzásgátló szedése során NINCS (!!!)mensteucio. Megvonásos vérzés van, ami akkor jelentkezik, ha nem viszed be az aktív tablettát, és leesik a hormonszint. Felesleges 2 tablettát egyszerre bevenni. Tarts egy 7 napos szünetet, és utána kezdj el egy új levelet. Állíts be ébresztőt, hogy ne felejtsd el bevenni. Mert így csak szétcseszed a szervezetedet.
2018. okt. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!