Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet tenni a savanyú ízű...

Mit lehet tenni a savanyú ízű hüvelyváladék ellen?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, már 4-5 éve ilyen, közeledik a klimax.

Régebben normális volt. Pár hónapja voltam rákszűrésen, megemlítettem a dokinak, külön küldött mintát tenyésztésre, elvileg minden OK. A doki se tapasztalt semmi rendellenességet. Se gomba, se olyan baktérium, ami ne lenne a normál hüvelyflóra része.

Színtelen, nem viszket, csak savanyú. De nem mindig.

A ciklus első felében minden rendben. Peteérést megelőzően 1-2 nappal kezd enyhén savanykássá válni. Peteérés után 1-2 nappal már kb, mint a citrom. Aztán egy hét után kezd enyhülni, majd a ciklus végére elmúlik.

A doki szerint ez normális, a hormonváltozások okozhatnak ilyet.

De engem zavar. Lehet ellene tenni valamit?


2018. okt. 17. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Igazából tényleg ez az egészséges. Van mindenféle enyhén lúgos intim mosakodó, esetleg az segíthet, de ha túlzásba esel vele, esélyt adsz a gombáknak/baktériumoknak arra, hogy szépen túlszaporodjanak. Az sokkal kellemetlenebb lesz, mint a citrom.
2018. okt. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De nem mindig ilyen, csak peteérés környékén. És korábban teljesen semleges volt, max az ételektől változott kicsikét, amiket megettem.

Néhány éve ilyen. És nem savanykás, hanem savanyú!

2018. okt. 17. 23:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyém hol mézédes, hol savanyú, nem tudom mitől változik, de ha megfejtettem akkor mindenképp írok neked
2018. okt. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Ne kóstolgasd
2018. okt. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4: bocs, de szex közben óhatatlan... Nem akarok részletekbe belemenni. A férjem még nem panaszkodott, de engem akkor is zavar. :(
2018. okt. 18. 20:12
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

Hát basszus...micsoda problémáid vannak????

Örülj neki, hogy egyáltalán van még hüvelyváladék és nem vagy csontig kiszáradva és viszketsz mint a rühes kutya. Bocs, nyers vagyok, de a problémák nem itt kezdődnek. :-DDD

2018. okt. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6: bocs, de mivel 45 évesen még nem áll szándékomban temetni sem magamat, sem a szexuális életemet, nekem ez igenis problémát okoz!
2018. okt. 20. 22:13
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, régi kérdés, de sajnos még mindig fennáll...

Évenként megyek nőgyógyászhoz, elvileg minden rendben odalent.

Gondoltam, hátha van itt valaki, aki átesett ezen, és van valami jó ötlete.

A dokitól kérdeztem az enyhén lúgos intim tisztálkodószereket, azt mondta, ő személy szerint nem ajánlja, mivel a lúgos közeg hajlamosít a gombára.

2020. aug. 17. 15:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a saját ízed zavar használjatok egy kevés síkosítót, már az alap dulux is édeskés izű, de van ízesített is. Nem kell sok, egy kevés is el fogja nyomni a te ízed
2020. aug. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagy,megoldódott?
2022. aug. 18. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!