Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mi az oka annak,...

Szerintetek mi az oka annak, ha valaki fogamzásgátló tabletta szedése mellett esik teherbe?

Figyelt kérdés

Ugye 21 napig kell folyamatosan szedni a gyógyszert, kb.minden nap ugyanabban az időben, pl.este 8. Utána van 7 nap szünet, és kezdődhet a második levél szedése. Ha valaki ezt "szigorúan" betartja, az hogy eshet teherbe?

Elképzelhető, hogy esetleg egy megfázás vagy más betegség miatt elkezd egy nő antibiotikumot szedni, (amitől ugye egyértelműen csökken a fogamzásgátló hatása) és ezidő alatt esik teherbe?

Én csak ezt a két lehetőséget tudom elképzelni, hogy 1.vagy nem jól/nem rendszeresen szedi valaki, vagy 2.szedett olyan gyógyszert ami csökkentette a fogamzásgátló hatását, és nem használtak mellette kiegészítő védekezést.

Ti hogy vagytok ezzel? Vagy van esetleg olyan gyógyszer, aminek a rendszeres és megfelelő szedése mellett is teherbe lehet esni?


(Szeretnék mindenkit megkérni, hogy bunkó válaszokat senki ne írjon, mert kíváncsiságból tettem fel a kérdést, és érdekelnek mások tapasztalatai.)


2018. okt. 23. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

- rosszul szedi

- nem tudja, hogy bizonyos dolgok gyengítik a tabletta hatását


Ugyanazt gondolom, amit te.

2018. okt. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Éveken át szedtem, folyamatosan bennem ment el a párom, egyszer sem merült fel bennem, hogy mi van ha netán terhes vagyok/lennék?

Ha nem rendszeresen szedi, hanem csak akkor amikor éppen eszébe jut. vagy antibiotikumot szed mellette, no akkor sanszos egy terhesség, más elképzelésem nekem sincs.

2018. okt. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva ahány idióta kérdéssel találkoztam már itt, nem csodálom ha sokan hülyék a fogamzásgátló helyes szedéséhez. Nekem senki ne mondja, hogy (ahogy te is írtad helyesen és más gyógyszer szedése esetén kiegészítő védekezéssel) teherbe lehet esni... Persze itt a legtöbben be nem vallanák hogy igen, más gyógyszer miatt csökkent a hatása, csak annyi eszem nem volt hogy védekezzünk máshogy is mellette, vagy hogy elfelejtette bevenni, vagy nem egy időben szedte minden nap. Sokkal könnyebb másokat is ijesztgetni azzal, hogy fogamzásgátló mellett is simán teherbe lehet esni. Semmi sem véd 100%-osan, ez tény, de ha valaki ésszel és odafigyeléssel szedi a gyógyszert, akkor nem lesz gond. Arról nem beszélve, hogy időnként elkell menni nőgyógyászhoz vizsgálatra, hogy minden rendben van-e, és nem szabad évekig ugyanazt a gyógyszert szedni a nőgyógyász beleegyezése nélkül. (Mielőtt valaki belekötne, ezt azért írom, mert van akinek a háziorvos írja a gyógyszert miután 1x a nődoki felírta)
2018. okt. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor tudnám elkézelni ha pl lefekszenek és utána csaj megbetegszik és rendszeresen hány vagy hasmenése van, olyankor esetleg.

Illetve azon sokat gondolkoztam hogy ugye minden gyárban keletkezik selejt. Mi van akkor ha az ember csomagjába belekerül 1-1 selejt tabletta amiben nincs elég hatóanyag a 100%-os védelemhez?

2018. okt. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Általában önnyugtatás, egyszerűbb a tablettára kenni a sima emberi hibát.


Aki tabletta mellett esett teherbe az az esetek 99,9%-ban bakizott. Szerintem millió esetből 1 az amikor valóban a tabletta nem hat mert kevés mondjuk a hatóanyag az adott nőnek.


A többi mind az általad is említett emberi hiba.


Én is szedtem, szedem, de figyelek erre a pár dologra és nem volt semmi baj.


Bohém fiatalként én is hibáztam, volt, hogy túl jól sikerült egy-egy buli és viszontláttam a vacsorám, vagy stresszes időszakban kimaradt 1-1 szem, de ilyenkor mindig értesítettem az aktuális partnert, hogy nem lesz szabadmerülés, csak búvárruhában. Meglepő mód nem is lett kisbaba.

2018. okt. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég egy hányás, hasmenés.

Esetleg bizonyos gyógynövények is csökkenthetik a hatását.


De ha minden flottul megy, akkor se véd 100%-ig. Ismerek olyat, aki tabletta mellett fogant. Soha nem derült ki, hogy hogyan. Mondjuk ő már 30+ szóval régebbi gyógyszer a ludas, azok még mások voltak, mint a maiak.

2018. okt. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Na igen vannak gyógynövények is amik csökkentik de nekem pl a kedves háziorvos nem említette hogy az antibiotikum csökkenti a hatását... persze tudtam alapból szóval nem lett baj de mivah ha eddig nem tudok róla?
2018. okt. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7

Nekem is felírt antibiotikumot... én szedhetek kétfélét (hüvelygyűrű mellett lehet), tájékoztattam is, hogy hüvelygyűrűt használok, persze felírt egy harmadik antibiotikumot, amit nem használhatok. Még jó, hogy kiolvastam a gyűrű betegtájékoztatóját, és ki se váltottam...

Többektől hallottam már ezt amúgy, hogy hiába szóltak a dokinak a fog.gátlóról, az csakazértis antibiotikumot adott.. az ilyen orvosoknak mi bajuk van? :S

2018. okt. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb része a tabletta melletti terhességeknek szedési hibából adódik. Elég itt szétnézni a kérdések között....

"Kihagytam egy tablettát, de nem használtunk kiegészítő védekezést. Ugye nem lehetek terhes?"

"A 7 napos szünet után elfelejtettem elkezdeni a következő levelet, ebből ugye nem lesz baj?"

Stb.


Nyilván olyan is van, hogy valakinek nem használ, de az azért elég ritka.

Nem véletlen, hogy tökéletes szedés mellett a tabletta pearl indexe 0,8, míg "átlagos szedés" esetén 8!!!


"Többektől hallottam már ezt amúgy, hogy hiába szóltak a dokinak a fog.gátlóról, az csakazértis antibiotikumot adott.. az ilyen orvosoknak mi bajuk van? :S"

Ez viszont egy vicc. Tudod ha valakinek antibiotikumot kell adni, annak oka van. És tekintettel arra, hogy lehet használni más védekezést is addig, vagy ne adj isten, azt az 5-10 napot akár szex nélkül is ki lehet bírni, szóval ilyen esetben nem az a normális, hogy "akkor nem szedek antibiotikumot"...

És hiába van kettő, ami nem gyengíti a hatását, ha az a kettő pont marhára nem jó arra, amilyen bajod van...


Azért elég nevetséges logika, hogy fontosabb az, hogy ne kelljen kotont húzni, minthogy kigyógyulj a fertőzésből...

2018. okt. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#8 ilyen nekem is volt de ott a doki elmagyarázta hogy nem minden antibiotikum egyforma, ami a nuvaring mellett jó az nekem pl nem segített volna a problémámon de legalább elmondta mit miért ír fel.
2018. okt. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!