Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3 éves, stabil párkapcsolatban...

3 éves, stabil párkapcsolatban megjelenhet hirtelen a nőnél HPV vírus? Ha egyik fél sem lép félre, akkor hogyan "kerül" hirtelen elő? Vagy valamelyik félben 3 évig képes lappangani, mielőtt kimutatható lenne nőgyógyászati vizsgálaton?

Figyelt kérdés

Tablettával védekezünk, stabil párkapcsolatban már három éve. Legutóbbi nőgyógyászati vizsgálatomon "HPV gyanú" volt az eredmény. Jöjjek vissza fél év múlva...


Valaki esetleg tudna arról valamit írni, hogy lehetséges, hogy 3 év után került elő? 3 évig, minden héten 2-3 szexuális aktussal tudja a férfi hordozni a vírust úgy, hogy a nő ne kapja el, aztán hirtelen mégis?


Bocsánat, ha a kérdés butának, vagy értelmetlennek tűnik, de tényleg nem vagyok tisztában ennyire mélyen a szexuális úton terjedő betegségekkel.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. okt. 23. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Nem csak szexuális úton lehet elkapni, olvass utána, mielőtt aggódni kezdesz...
2018. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

HPV gyanú volt nekem is, a nőgyógyász konkrétan leszólt, hogy hogy lehet ilyen fiatalon ilyet összeszedni, ha fél éve élek szexuális életet.... tipizált, és nem is volt HPV-m, a méhnyakam volt fertőzés miatt begyulladva, fertőzést pedig bármitől összeszedhetek. Spontán gyógyult a következő szűrésre (kb 1 hónap múlva, mert közben leváltottam az ítélkező orvost)


Szerintem nincs HPV-d, következő szűrésnél pedig gyanú sem lesz

2018. okt. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Remélem, hogy így lesz nálam is. :)
2018. okt. 23. 20:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
a férfiakban évekig is lappanghat. sőt, bennük általában semmilyen tüntetet sem okoz, aztán egyszercsak megjelenik a nőnél is. az első is jól mondja nem csak szexuális úton terjed. a második is, hogy sokszor elkönyvelnek hpv gyanúsnak ha találnak vmi furát, további vizsgálatokra küldenek aztán adnak egy gyógyszert és kész
2018. okt. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán megfertőződhettél évekkel ezelőtt is attól,hogy csak most lett tünete.
2018. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! Így már világosabb a helyzet.
2018. okt. 23. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!