Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a véleményetek a HPV...

Mi a véleményetek a HPV elleni védőoltásról, ti beadatnátok a lányotoknak?

Figyelt kérdés
Hallottam róla jót, rosszat, még az orvosokat is megosztja. Nem tudok dönteni a lányommal, hogy beadassuk e neki, mert rengetek sok rossz pletyka is kering róla. Ti mit tennétek?
2010. jún. 24. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha lenne rá pénzem, megkapná.
2010. jún. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

megkapták, 12 évesen. Apjuk orvos, de az én nőgyógyászom is ajánlotta és más ismerősők is.

Sajnos mostanra nagyon fertőzöttek a nők (és férfiak) könnyen meg lehet kapni és utána már csak az immunrendszertőlfügg, hogy mi lesz belőle.

2010. jún. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A párom nővérének a kislányának beadattuk titokban, bár az apa marhára ellenezte.


De kapja be, nem a férfiak lesznek méhnyakrákosak!


Bárcsak előbb lett volna ilyen..

2010. jún. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy még teszt alatt van, 10 év múlva derül ki, hogy hatásos. Minden gyógyszernél megvannak a klinikai vizsgálatok, kísérletek állatokon, majd embereken. Ha ezen átestek kikerülnek a piacra.
2010. jún. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és, csak néhány vírustörzs ellen véd, de mint tudjuk a vírusok gyorsan mutálódnak... A fegyvergyártás után a gyógyszergyártás hozza a legnagyobb hasznot.
2010. jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mivelkb 20 éve feljesztették ki, és több országban sok éve kapható ezért a tesztek megvannak. Szerencsére ez idő alatt a HPV nem mutálódott.

Igen a gyógyszergyártók egy maffia és csak pénzt akarnak keresni, de azért jó, hogy olyat is gyártanak ami tényleg kell, mert különben egy tüdőgyulladásba is 50% belehalna,mint 100 éve.

2010. jún. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én 17 vagyok és megkaptam

semmi bajom nem volt. azóta sincs az oltás miatt

2010. jún. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a HPV-nek sok altörzse van, azok közül néhányról kimutatták, hogy méhnyakrákos nőkben sok esetben megtalálták és elvileg okozhatnak rákot. de ez a vírus a nők legnagyobb részében megtalálható. így tévhit, hogy a méhnyakrák ellen véd, sokaknak ez van a fejében, de ez nem igaz. nem véd rák ellen. egy vírus néhány altípusa ellen a sok közül ami esetleg okozhat rákot. én lehúzásnak tartom az egészet. most mindenki megveszi drága pénzért, majd nemsokára jó olcsón fogják adni. nem véletlenül pont a gazdasági válság idején jött ki...a HPV-t régóta ismerik, régóta lehetett volna oltóanyagot gyártani. én nem veszem meg.
2010. jún. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!