Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tablettát...

Fogamzásgátló tablettát szeretnék felíratni, voltam is már ezzel kapcsolatban a nőgyógyászomnál. Járt már így valaki? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tehát voltam a nőgyógyászomnál, akinek mondtam hogy szeretnék felíratni tablettát, és azonnal vér és vizeletvizsgálatot kért tőlem, tehát teljes labort. Azonban a Billirubin szintem 3 egységgel magasabb, tehát nem fér bele abba a tartományba ami a megengedett lenne. Visszamentem, kért egy másik vizsgálatot kifejezetten ezekre az értékekre, de ez is ugyan olyan lett, nem akarta nekem felírni a gyógyszert, amit meg is értek egy részről, de ezek az értékek nem olyan nagy eltérést mutatnak. Ilyenkor mi a teendő? Járt már így valaki?

2018. okt. 29. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem jártam így, de ha az orvos nem javasolja, akkor nem szedek fogamzásgátlót!!!!


Pesszárium, hüvelygyűrű alternatív megoldás lehet.

2018. okt. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy ha az orvos szerint nem kéne fogamzásgátlót szedni, akkor ez van.

Kérdés, hogy mennyire ismered az orvost, megbízol-e benne. Ha igen, hallgass rá.

Ha nem, akkor a leleteket vidd el egy másik orvoshoz és beszéld meg vele.


Nyilván van olyan orvos, aki mindenféle vizsgálat nélkül felír neked tablettát, de nem kéne kockáztatni. Amikor apám agyvérzés után rehabon volt, volt egy fiatal lány is, aki a fogamzásgátló szedés miatt kapott trombózist, újra kellett tanulnia járni, beszélni és amúgy csoda, hogy életben maradt.

2018. okt. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A pesszáriumot úgy tudom hogy csak olyan nőknek ajánlják, akik már szültek. A hüvelygyűrűn én is gondolkodtam, de kicsit idegenkedek tőle. Tampont használok, tartok attól, hogy befolyásolja.
2018. okt. 29. 12:45
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod, a passzáriumnál csak a méretet befolyásolja a szülés.
2018. okt. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja a 4-es. Egyébként mit értesz azon, hogy a tampon befolyásolja a hüvelygyűrűt? Amikor megvan a havid akkor a hüvelygyűrű nincs fent. Azt is cserélni kell havonta.
2018. okt. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy a gyűrűt a menstruáció első napján kell felhelyezni.
2018. okt. 29. 12:56
 7/13 anonim ***** válasza:

A hüvelygyűrű pont ugyanolyan hormonális fogamzásgátló, mint a tabletta, csak más fizikai formában.

A tamponnal nincs mit csinálnia, mert a hüvelygyűrűnél is 1 hetes szünetet kell tartani havonta, ekkor van megvonásos vérzés, vagyis akkor épp nincs bent a gyűrű.

Az, hogy a menstruáció első napján kell felhelyezni, ha így is van, maximum a legelső alkalomra vonatkozik (bevallom, én nem tudom ezt, más hormonális fogamzásgálóról tértem át a gyűrűre, az egy hetes szünet után ezzel folytattam a használatot, nem tudom, hogy ha előtte nem használtál semmit, akkor hogy működik - a betegtájékoztatóban le van írva, és az orvos is biztos elmondja), utána MINDIG akkor vérzel, mikor nincs a hüvelyben a gyűrű. Egyébként ha úgy van, lehet tamponnal használni (írják a betegtájban), csak figyelni kell rá, hogy nehogy kihúzd véletlenül a gyűrűt is.


Pesszáriumot bárki használhat, viszont sok közülük olyan, hogy nőgyógyász mondja meg a megfelelő méretet. A Caya pesszáriumból pl. csak egy méret van, ami majdnem mindenkinek jó, ehhez nem kell orvos.

2018. okt. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha orvos nem ajánlja ne szedd, ne próbálkozz másnál, mert nem véletlen nem írja fel. Érjen ennyit az egészséged. A hüvelygyűrű ugyanígy hormon, tehát elméletileg azt se kaphatsz. Mondjuk ennyik barátnőm spirált tetetett, de még nem szült, ez így nem tudom mennyire életszerű, de neki van. Esetleg kérdezz erre rá, nekem ez jut eszembe az óvszeren és a pesszáriumon kívül.
2018. okt. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
tönkreteheti a májad a fogamzásgátló ha eleve nem jók az értékeid. aki tablettát szed annak amúgyis ajánlott időnként vervételre mennie, pont ezért hogy szemmek lehessen tartani hogy roncsolja e a májat.
2018. okt. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És mivel allergiás vagyok az óvszerre, így a fogamzásgátlón kívül más megoldást nem nagyon tudok.
2018. okt. 30. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!