Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magas vernyomas tizenevesen,...

Magas vernyomas tizenevesen, tulsuly nelkul? Mikor menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

18 eves lany vagyok, nem vagyok tulsulyos(165cm vagyok es 62kilo) es mar negyedik napja magas a vernyomasom-130-140 korul, amit most mertem pl 139/91 volt. Ezelott altalaban olyan 110/70 koruli volt a vernyomasom. A szuleimnek szoltam, de szerintuk merjem minden nap es majd jovo het utan elmegyunk orvoshoz. Nem kene ezzel hamarabb elmennem? Nagy bajom tortenhet? A csaladomban jellemzo a szivbetegseg de eddig rajtam meg nem talaltak semmit. Nem taplalkozom tul egeszsegesen, de mostanaban nem is eszem annyi szemetet.

Elore is koszonom! 18/L



2018. okt. 30. 20:56
 1/6 anonim válasza:
100%
Ez azért nem egy rettenetes eredmény.
2018. okt. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Holnap mondjuk.

Határértéken van amúgy.

2018. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kávé, tea, kakaót nem fogyasztasz szokatlanul sokat. Ha nem, akkor minél előbb menj orvoshoz, mivel napok óta magasat mérsz és azt írod, hirtelen alakult ki. Addig is csökkentsd minimálisra a sóbevitelt.
2018. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi bajod ennyi idő alatt, ne izgulj. Te is el tudsz menni a háziorvosodhoz, és kérj beutalót kardiológiára! Lehet nincs semmi szervi bajod, csak stressztől van. Amennyiben szíved rendben lesz, akkor sürgősen kezdjél el edzeni napi szinten!
2018. okt. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Stresszelsz. 91, az a pulzus, igaz? Ha igen, akkor nyugalmi helyzetben annak 60-80 között kellene lennie.

Aggódsz, hogy Te is örökölted a szívbetegségre való hajlamot. Amúgy a 139-es vérnyomás nem tragikus, ne aggódj. Mozogj minden nap és amennyire csak teheted, ne izguld túl a dolgokat. Engedd el ami nyomaszt. Minden rendben.

2018. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Sajnos ma elutazunk szoval hetfoig semmikepp nem tudok orvoshoz menni, azert is irtam ki a kerdest, hogy esetleg ha nagy a baj gyozkodjem e a szuleim.

Kavezni hetkoznap napi egyszer szoktam, de mar regota es eddig nem volt hatassal a vernyomasomra. Raadasul azota nem is kaveztam amiota magas ertekeket merek. Tegnap este mar 140/92 volt, ma reggel 128/82-t mertem(ezek a szisztoles/diasztoles ertekek)

2018. okt. 31. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!