Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy kell felhelyezni a tampont?

Hogy kell felhelyezni a tampont?

Figyelt kérdés
Menstruálok és a betét nagyon nem jó mert érzem ahogy folyik ki belőlem. Tudom hogy undorító de aki mensizik az tudja milyen. Jó lenne tampont használni de félek tőle, egyszer kipróbáltam de nagyon fájt és nyomott. Meg félek ha nagyon felcsúzik ne fogom tudni kivenni. És nem fáj amikor kiveszitek? Ti nem féltetek az első tampon használatátol?

2018. nov. 7. 15:11
 1/4 Metionin ***** válasza:
Pár használat után meg lehet szokni. Ha fájt és nyomott, akkor nem raktad elég mélyre. Addig told amíg ülve és guggolva sem érzed hogy fent van. Nekem van amikor kivételnél kellemetlen de én minden tekintetben elég kicsi vagyok. Mindenesetre nekem megéri, én is mindig undorodtam a betéttől, 16 éves korom óta tampont használok és még sosem áztam át vele.
2018. nov. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És nagyon fáj a kivétel? Nincs valami fájdalommentesebb módja?
2018. nov. 7. 15:35
 3/4 Metionin ***** válasza:
Ha rendesen megtelt akkor nem fáj, csak kicsit kellemetlen feszülő érzés az a 2 másodperc amíg kihúzom.
2018. nov. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egészen 21 éves koromig nem mertem tampont hasznalni a sok tévhit miatt. “Ez elkapott fertőzést, a másik hüvely szárazságot, a harmadiknak megromlott miatta a szexuális élete, meg vérmérgezést kapott mert nem cserélte ki időben...” és hasonlókkal riogattak. Aztán egyszer rákényszerültem (már nem voltam szűz), ugyanis nem volt nálam se betét se semmi és a közelemben egyetlen egy szem lány volt akit ismertem és akinek csak tamponja volt. Lenyeltem a gombócot a torkomban és feltettem. Elsőre sikerült rendesen feltenni, nem éreztem, aztán estefelé zuhanyzás előtt vettem ki, kb 2-3 óra térhetett el a felhelyezés és a kivétel között, még nem volt megtelve. Kicsit feszítő érzés volt leszedni, koncentralnom kellett, hogy ellazuljak odalent és ne feszítsek még jobban rá. Fura érzés volt leszedni, de nem fájt, kellemetlen sem volt.


Első felhelyezéskor légy türelmes magaddal, ha nem megy akkor húzd le vissza, majd próbáld újra. Menni fog!

2018. nov. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!