Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 50 napos ciklus után 33...

50 napos ciklus után 33 normális? (Szokásos helyett világosabb, rózsaszínes a vér)

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy-két kérdésem. Pár éve menstruálok, sosem állt be eddig, az átlagosaim általában 34 naposak voltak, de voltak persze eltérések. (pl 31, 38)

De azért olyan sosem volt, hogy 50 napig nem jön meg. Nem tapasztaltam semmi különöset (a színen kívül) nem volt semmi egyéb tünetem/bajom.

Most megjött 33 napra, ez tök normális is lenne, de valahogy más színű, mint szokott. Már az előzőnél (50 napos) is megfigyeltem, hogy hmmm... mintha nem ilyen színe szokott volna lenni. :D

Most olyan, mintha fel lenne higítva vagy nem is tudom, világosabb, vagy nem tudom.

Szóval igazából ez néhány kérdésem van;

Baj, ha 4-5 év után sem állt be pontosra? (Sosem tudom, hogy mikor fog megjönni)

Baj a többi dolog? (Amikor még csak a késés volt jelen, azaz az 50 napos során vártam, hogy megjöjjön, akkor egy nőgyógyász, akivel beszéltem, azt mondta, hogy ez önmagában nem jelent semmit, de nem tudom, hogy változtat-e rajta valamit a szín dolog.

Bocsi a sok felesleges szövegért, remélem tudtok segíteni. :D



2018. nov. 21. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Már rég egy normális nőgyógyászhoz és endokrinológushoz kellett volna ezzel menni, ahelyett hogy itt kérdezősködnél.

Ezek nem normális dolgok. Menj el orvoshoz! Jobban jársz ha magánba mész...

2018. nov. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez az orvos is normális, csak gyerek révén engem nem tudott rendelési időben fogadni, meg megvizsgálni, csak rákérdezni tudtam és még csak nem is személyesen. (Plusz mint mondtam, akkor még nem tudtam, hogy a színével is lesznek gondok, mert akkor mikor beszéltem vele, még nem jött meg.)

Azért gondoltam, hogy nem lehetnek bajok, mert amúgy sem állt be még, plusz szeptember október elég stresszes volt nekem, és reméltem, hogy ez befolyásolja.

De akkor felkeresek egy magán-gyereknőgyógyászt.

Kb mennyire lehet súlyos a dolog??

2018. nov. 22. 06:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem 4-5 év alatt be kellett volna, hogy álljon. Ha nem tette meg, az hormonális problémát jelez.

Ajánlom őt:

[link]

2018. nov. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Wow, sosem gondoltam erre, valamiért mindig úgy hittem, hogy van, akinek csak szülés után áll be rendesen. :D

Köszi!

2018. nov. 22. 14:35
 5/6 anonim ***** válasza:
A szülésig sajnos el kell jutni és egy rendszertelen menstruációval, illetve hormonális problémákkal sajnos nagyon nehéz. Jobb ezeknek a dolgoknak elejét venni. Még ha nagyon távoli is amikro te szülni akarsz. De sajnos már ilyenkor lehet tenni érte és ellene is, hogy könnyebb vagy nehezebb legyen a fogantatás később. Egy elhanyagolt hormonháztartást sokkal nehezebb évek, évtizedek múlva rendbehozni, mint mostantól figyelni rá. Ez még nem azt jelenti, hogy szülnöd kell most, hanem hogy tudatos vagy a jövőddel kapcsolatban és előrelátó.
2018. nov. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, és köszönöm. :)
2018. nov. 22. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!