Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jelenleg 20 hetes terhes...

Ramos Vivien kérdése:

Jelenleg 20 hetes terhes vagyok es tegnap voltam 4d ultrahangon es a peteűrben találtak egy nagy menyisegű sludget hogy micsoda lehet? Közben ürülget is mert vérzek hol piros hol barna. Volt mar valakinek ilyen. Aggodom!

Figyelt kérdés
2018. nov. 23. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Ma menj el az orvosodhoz vagy ügyeletre!

Én aggódnék, ha 20 hetes terhesen véreznék!

2018. nov. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Orvos azonnal!

Itt írnak róla az oldal alján, hohy mi ez es mi a gond a jelenlétével.

[link]

2018. nov. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Voltam a genetikus orvosnal es mondta hogy meg pihenem sem kell folyamatosan hanem ha tudok mozogjak amenyi nem esik nehezemre.. Hivtam nogyogyaszokat es senki nem tudta h mi az a sludge... :( a linket nem engedi h meg nyissam!!
2018. nov. 24. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Bemásolom neked amit írnak róla.


Egyrészt ez nem a genetikus dolga, hogy tudja, hanem nőgyógyászoké. De mivel viszonylag új fajta vizsgálat, ezért a begyöpösödött nőgyógyászok jelentős része azt se tudja, hogy mi ez. Ahogy koraszülés megelőző módszerek nagy részéről sincs fogalmuk. Timmermann Gáborékat lenne érdemes felkeresned,ha bp-i vagy. Ha esetleg Pécs közelebb van, akkor Vizer Miklóst.



Üledék a petezsákban ("sludge")


A méhnyak hossz mérés során néha látható az amnion üreg alján összegyűlt üledék, amit "suldge"-nak (iszapnak) nevezünk.



Azt már korábban megfigyelték, amelyik várandósnál ilyen üledék látható, akkor a koraszülés rizikója igen magas. De mi ez a sludge, és miért lehet a fenyegető koraszülés jele? Romero professzor és munkatársai amniopunctiot végeztek és leszívták ezt az üledéket. Mikroszkóp alatt vizsgálva kiderült, hogy a sludge nem más, mint genny.


Tenyésztéses vizsgálatokat végeztek, és megállapították, hogy a leggyakrabban előforduló kórokozó nem a Streptococcus agalactiae volt, hanem főként intracelluláris paraziták, mint pl. Mycoplasma hominis? Ureaplasma, Mycoplasma. Ezek a kórokozók nem tenyészthetőek szokványos módszerekkel. Ezeket inkább PCR vizsgálattal lehet könnyen kimutatni, ha célirányosan küldjük vizsgálatra a mintát. Valamint a partnert is kezelni kell, mert szexuális úton átadható kórokozókról van szó!

2018. nov. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja mostmar lattom a linkett ez nem az enis olvastam mar ezt de azert koszonom.. A petezsak es a peteur szerintem nem 1! De kozben beszeltem egy vedonovel aki beszelt orvosal errol es aszt mondta ne aggodjak mert semmi baj nincs mondtamh barnas darabos ver jon tollem azt mondta nem baj!!! Hat nem tudom.. Volt korabban reszleges lepeny levalasom ami vissza tapad es volt egy hematoma is ami felszivodott de hogy most ez mi konkretan senki nem tudja!!!!
2018. nov. 24. 12:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Félreérthetően írtam. Onnan kezdődik a másolt resz,hogy Sludge. Az első bekezdést én írtam. A többi van a honlapról.
2018. nov. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem budapesti vagyok mind2 messze van nekem... Mar vagy 5 nogyogyaszal beszeltem volt olyanis aki azt sem tudta mi az a peteur..
2018. nov. 24. 12:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez az. Amnion űr, pete űr, attol függ hogyan fordítják.

De te tudod. Vérezgetéssel, egy ismeretlen valamivel a méhedben a baba mellett, nem kell kórházba menni és szakértő orvost találni. Hidd el, hogy nem ok nélkül van ott. Es sajnos sok orvos még nem ismeri. Ahogy pl -félénk az arabin pesszáriumot se ismerték, soha nem alkalmaztak, hülyének néztek, hogy miről beszélek. Aztán nem hagytam békén az orvosomat, utána járt, olvasott, konzultált nála okosabb kollégákkal és felrakta. Ennek köszönhetem, hogy nem 24-25 hétre születtek babák, hanem elvittem a 36. hétig. Sajnos az új kutatásokkal sok orvos egyáltalán nincs tisztában, nem érdekli őket, nem képezik mgukat. A védőnő szerint a vérezgetéssel sem kell foglalkozni?

2018. nov. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!