Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 17 évesen még nem voltam...

17 évesen még nem voltam nőgyogyásznál?

Figyelt kérdés
17 vagyok és még nem voltam. Szüleim nem is beszéltek velem erröl. 13 éves korom óta otthon tanulik tehát iskolai felvilágosításon sem voltam. Nem tudom mit kéne tennem. A szükeimmel nem vagyok olyan kapcsolatban, hogy intim dolgokról beszéljünk. A szex még a szerelem és a menstruáció is tabu (anyám azt mondta, havonta egyszer vérezni fogok ugyhogy tegyek fel betétet) úgy érzem ez igy nem ok. Szerintetek?

2018. nov. 26. 01:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Interneten nézz utána mindennek. Youtube-on pedig : hormonmentes és Tanulom magam csatornákat nézd meg.
2018. nov. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddig is az internetet használtam a youtube ajánlatokat köszi. A fő problémám az lenne, hogy a szüleimhez hogy viszonyuljak.
2018. nov. 26. 01:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt a két YT-csatornát akartam ajánlani. :) Hozzá írva, hogy interneten keress rá arra, ami érdekel, szinte minden le van írva, akár többször is. A nőgyógyász nem hiszem, hogy fog tartani neked egy felvilágosítást, oda inkább konkrét gonddal mennek az emberek. De mi is itt vagyunk, kérdezhetsz itt is, segítünk, leírjuk neked, amire választ szeretnél kapni. :)
2018. nov. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom a problémát, az én anyám ennyit se mondott, de ott voltak a többiek, menseskor 11 évesen ő volt sokkolva, én kicsit sem.

Sokan nem beszélnek ilyenekkel a szülőkkel, persze szerintem is az az ideális, ha nincsenek ilyen tabuk, de sok szülő igen messze esik az ideálistól, az én anyámnál lényegesen távolabb.


Én voltam iskolai felvilágosításon, mondtak pár tablettanevet, de SEMMI értelmeset nem... Viszont ha nincsenek hasonló korúak... Nos, ma már itt a Net, használd, az én időmben még az sem volt.


Nőgyógyászhoz, gondolom, elmehetsz, ha akarsz, 18 évesen pedig jogilag teljesen felnőtt is leszel, azzal mi a gond?

2018. nov. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
28%

Kicsit primitíven fogok írni!

A fogyatékos hülye anyádnak tudnia kellene mi az a méhnyakrák.

Évente szükséges lányoknak/Nőknek egy rutin vizsgálat , mivel ez a legelterjedtebb női betegség!

2018. nov. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

A primitív anyázósnak (és neked kedves kérdező) üzenem, hogy az első szexuális együttlét utáni egy éven belül érdemes elsőnek nőgyógyászhoz menni, hogyha előtte nincs panaszod (fertőzés, felfázás stb.). Ez után minden évben egyszer érdemes elmenni egy kontrollra, ahol citológia is lesz. Ezt pontosan a méhnyakrák megelőzése érdekében kell tenni.


Kedves primitív anyázós; a kérdező posztjából nem derül ki, hogy volt e már szexuális kapcsolata. Nem kell azonnal a magas C-n kezdeni egy 17évessel, akivel sajnos az anyukája nem foglalkozott ilyen téren annyit amennyit kellett volna. Erről nem ő tehet, viszont nem jelenti azt sem hogy hülye az anyja.

2018. nov. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Cogito, első szex után kell járni rendszeresen szűrésre. Én 21 éves koromig nem is voltam egyáltalán, mivel szűz voltam.

Kérdező, anyukad biztos hogy nem mondanak semmit ha kérdezgetnéd őt?

2018. nov. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az első szexuális együttlét után illetve ha valami problémát észlelsz akkor célszerű nőgyógyászhoz elmenni.Ha még szűz is valaki akkor olyan 20-23 éves korába már célszerű felkeresnie nőgyógyászt.


Sok helyen van ám,hogy a szexről,nőgyógyászról stb nem beszélnek otthon.Nem vagy egyedül.


Szűz vagy még?-Ha igen és nincs semmi problémád akkor még ráérsz orvoshoz menni.



A legtöbb lány ma már nem az anyukával megy el először nőgyógyászhoz,nem is szeretne sok ahhoz az orvoshoz menni,ahová az anyukája jár,illetve sok nem szeretné,ha kiderülne,hogy már nem szűz.A legtöbb sokszor barátnőkkel beszéli meg a nőgyógyász témát,vagy maga keres orvost akár.


14 éves kortól lehet egyedül már elmenni nőgyógyászhoz,személyi és tb kártya kell.Aki megteheti ha tudja akkor menjen el magán rendelésre,ha valaki nagyon szégyenlős akkor női orvost keressen inkább.


Van a legtöbb sztk-ban tini ambulancia és több nőgyógyász közül lehet választani.

2018. dec. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!