Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló tabletta...

A fogamzásgátló tabletta megoldás lenne?

Figyelt kérdés

Mindig amikor megjön a menstruációm görcsöl a hasam. Konkrétan állni sem tudok, sokszor ezért nem is megyek iskolába. A görcsoldó tabletták nem segítenek, mert kihányom. De nem csak azt hanem mindent. Ha eszek (akár háztartási kekszet/fött krumplit), ha iszok (víz, tea) kijön, de ha nem azom akkor epe jön fel.

Voltam orvosnál, aki elküldött vérvételre. Mindent rendben találtak és továbbküldtek a nőgyógyászhoz. Fogamzásgátló tablettát javasolt, de 16 évesen nem szívesen tenném tönkre a szervezetem hormonokkal. Plusz azt is tudom, hogy nem olcsó mulattság és a szüleimet sem szeretném leterhelni.

Szerintetek?



2018. nov. 27. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Igen, megoldás lehet. Nekem az volt. Nyilván a ciklusom egyébként rendben volt, szervi oka nem volt az erős görcsöknek, amit ugye kivizsgáltak és minden más okot kizártak, így írtak fel fogamzásgátlót, igaz, én már ekkor majdnem 18 éves voltam. Így ugye nincs rendes ciklus, ilyenkor mesterséges ciklus van, nem is menstruáció van, hanem megvonásos vérzés, amit a tabletta szünetre történő abbahagyása (hormonmegvonás) vált ki. Emiatt csökkenhet a vérzés mennyisége és a görcsök erőssége is. Az esetek nagy többségében csökken is.

Nekem megoldást jelentett.

Egyébként vannak alacsonyabb hormontartalmú fogamzásgátlók is, azt szerintem nyugodt szívvel, ha más dolog nincs a háttérben, akkor 16 évesen is egész nyugodtan szedhetsz. Havi körülbelül 2.000 Ft-ra jön ki egy havi adag fogamzásgátló.

2018. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Én nem javasolnám 16 évesen tönkretenni a szervezted. A doki pedig jó, hogy ezt ajánlotta, valószínű, hogy le van szerződve valamelyik céggel, és jutalékot kap érte. Keress egy lelkiismeretes orvost, aki nem elfedni akarja a bajt, hanem megoldani!
2018. nov. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon rosszul voltam, mikor megjött. Sokszor én sen tudtam bemenni suliba annyira görcsölt a hasam mikor annyi idős voltam mint te. Amúgy ahogy teltek az évek jobb lett.

22 évesen kezdtem fogamzásgátlót szedni (nem emiatt, hanem komoly kapcsolatom lett) és azóta alig görcsölök, illetve a vérzés mennyisége is sokkal kevesebb.

Viszont én nem javaslom,hogy csak emiatt elkezd szedni.

24N

2018. nov. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

"Én nem javasolnám 16 évesen tönkretenni a szervezted. A doki pedig jó, hogy ezt ajánlotta, valószínű, hogy le van szerződve valamelyik céggel, és jutalékot kap érte. Keress egy lelkiismeretes orvost, aki nem elfedni akarja a bajt, hanem megoldani!"


Aha, és mégis mire gondolsz? Ha nem talált semmit eddig, akkor max. endometriózis jön szóba, aminek a diagnózisához laparoszkópos műtét kell.

Ha pedig igazolódik, azt is fogamzásgátlóval lehet kezelni ilyen korban.


Nyilván a fogamzásgátló tablettának is megvannak a maga veszélyei, de azért ilyen mértékű életminőség-romlás esetén talán megéri a kockázatot. Ráadásul ha tényleg endometriózis áll a háttérben, és nem kezelik, akkor 30 éves korára még meddő is lehet.

2018. nov. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalabb koromban nekem is ez volt, akkor egy gyógynövényes kapszulát szedtem. Később enyhültek, de amint megjön veszem is be az algoflex M-et még ha pont akkor nem is fáj. Próbáld ki.

Szerintem mesterséges hormonnokkal ne tedd tönkre magad, ilyen fiatalon szerintem csak brutálisan elhíznál tőle...stb.

2018. nov. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Első vagyok.

Köszönöm a lepontozást, mint ahogy írtam, semmilyen szervi vagy hormonális okot nem találtak, ami a baromi erős görcsök hátterében állt, a legerősebb vényköteles görcsoldó sem segített, többször a mentő vitt el kórházba, csak az injekció segített, az is 3 különböző gyógyszer kombinációjából kevert injekció volt.

Egyébként semmi bajom nem lett a fogamzásgátlótól, szültem is már, teljesen egészséges vagyok. Van, hogy semmi nem válik be és nem éri meg kínlódni, mert az ember életét tönkreteszi az a sok fájdalom. De nyilván nektek lepontozóknak nem volt ilyenben részetek!

2018. nov. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ugyanezt jártam, végig, csak én már 18 voltam, mire el mertem menni ezzel orvoshoz.

Nekem is fogamzásgátlót írtak fel. A görcseim tényleg elmúltak, a ciklusom rendeződött, nagyon örültem neki. Viszont amivel nem számoltam, az a migrénemre való hatása (családban sokaknak van, így egyáltalán nem szokatlan).

Már a tabletta előtt is volt, de amikor szedtem, sokkal több, és súlyosabb rohamaim voltak. Most már nem a hasam akart szétszakadni mielőtt megjött, hanem a fejem. De a 2 vérzést közt is nemigen volt olyan hét, hogy ne fájt volna legalább 1x.

Többször is visszamentem az orvoshoz, mindig másfajta tablettát adott, de egyik sem hozott javulást. Így úgy döntöttem, hogy abba kell hagynom a szedést.

Viszont ez nem olyan, hogyha leállsz vele, akkor minden visszatér, mintha mi sem történt volna.

Több, mint 1 évig tartott, mire a ciklusom visszarendeződött, ezalatt volt hogy 2 hetente jött meg, volt hogy 3 havonta.

A migrénem viszont nagy mértékben enyhült, ma már nincsenek olyan erős rohamaim, amikor a fájdalomtól még a szemem sem tudom kinyitni.

Szóval inkább ez, mint a fogamzásgátló. A görcsök ugyan visszatértek, de most már nagyjából tudom kezelni.

A menzesz előtti pár napban megiszok naponta 2 csésze cickafarkteát, plusz amikor tudom, hogy jön a "durva nap", akkor már előző este, meg aznap reggel fájdalomcsillapítót szedek be, így megelőzve a nagyon erős görcsöket.

Ha neked nincs ilyen problémád, akkor szerencsés vagy, de ha esetleg neked is sokat fáj a fejed, akkor óvva intenélek a fogamzásgátlótól.

2018. dec. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az előzőt kiegészíteném, hogy a ciklusa nem rendeződött, mert a természetes ciklusát kikapcsolta a tabi, a szedése alatt szimpla megvonásos vérzés (mesterséges ciklus) volt. Sok embertől hallottam már, hogy azért szedi, mert "rendbeteszi a menstruációját", holott ez nincs így, csak elfedi a bajt, ezt nem lehet elégszer elmondani.
2018. dec. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!