Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fokozott szőrösödés, kérlek...

Fokozott szőrösödés, kérlek kérlek valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 21 éves lány vagyok. Hiperandrogenizmussal diagnosztizáltak múlt tavasszal, ami annyit tesz, hogy túl sok férfi hormont termel a mellékvesém, emiatt fokozottan szőrösödöm. Jobban, mint egy férfi. Endokrinológus felírt egy gyógyszert, amit 6 hónapig kellett szednem, de semmi változást nem észleltem. Visszamentem, de semmi konkrétat nem mondanak, állandóan kell vérvételre járnom, közben egy helyben toporgom tehetetlenül, a szőrös probléma egyáltalán nem múlik.

Has, hát, karok, nyak, arc. Rettenetes az egész.

Valaki járt már hasonló cipőben? Valaki tud segíteni, hogy hogyan oldhatnám meg ezt a problémát?



2018. nov. 28. 18:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok. Az elején az összes létező testrészemet borotváltam, mert nagyon feltűnő volt:/ Sajnos sokra nem mentem vele, mert nagyon hamar visszanőtt a szőr. Télen jó is, mert pulóverben és hosszú nadrágban nem látszanak a kritikus részek.

Az a baj hogy a gyógyszereken kívül nem igazán lehet hogyan kezelni. Ha még mindig folynak a vérvételek, akkor éppen most vizsgálják a dolgot pontosabban. Ha ennek vége, akkor lehetséges hogy felírnak egy másik módszert, vagy ha eredményes lesz a vérvétel akkor bővítik vagy kijavítják a diagnózist.

2018. nov. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!