Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Diffúz egész fejen lévő több...

Diffúz egész fejen lévő több éve tartó hajritkulást sikerült valakinek legalább részben visszafordítania? 25/L Többi lenn

Figyelt kérdés

17 éves korom óta ritkul a hajam folyamatosan, szép lassan. Egyszerűen csak egyre vastagabb a választékom, egyre kevesebb a hajam, de nem csak a fejtetőn mint a férfias jellegű kopaszodásnál, hanem mindenhol, elöl hátul jobb és bal oldalon egységesen kevés a hajam. Mára már a háromnegyede eltűnt, így 8 év alatt, látszik a fejbőröm sok helyen, frissen mosva is ápolatlannak tűnik mert összeáll, kevés, gyorsan zsírosodik.

Az arcbőröm pattanásos csúnya gyulladt, van hogy szépen letisztul, aztán megint hatalmas göbök nőnek rám.


fogászaton, fül orr gégészen, pajzsmirigy vizsgálaton, góc kutatásokon, hasi ultrahangon, nőgyógyászon túl vagyok. Amit tudok az az hogy PCOS-em van és kb négy öt éve a menstruációm előtt pár napos barna folyásom van.

A pajzsmirigyemen van egy göb, de kicsi és meleg göb vagyis jelentéktelen, túlműködést sem okoz.

Vastagbélgyulladás gyanúja is fenn áll de tükrözést még nem csináltak.


Az endokrinológus azt mondta kerüljem a cukrot, mozogjak sokat, szedjek D vitamint.


A tejet és a glutént is teljesen elhagyom, mert valószínűleg intolerancia, allergia miatt gyullad be a bélrendszerem, emiatt lehet felszívódási zavarom.


Elég stresszelős, depresszióra hajlamos ember vagyok, lehet amiatt fogy a hajam hogy a folyamatos stresszhormon túltengés miatt nem tud újranőni? VAgy az állandó gyulladt belek és felszvódási zavar miatt nem kap elég tápanyagot?


Ha ezek elmúlnának 8 év után visszatud erősödni a hajam, ha azzal nem is áltatom magam hogy mind visszanő?...


Hasonló cipőben járó nők, lányok válaszait tapasztalatait várom.



2018. dec. 2. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:

"Elég stresszelős, depresszióra hajlamos ember vagyok, lehet amiatt fogy a hajam hogy a folyamatos stresszhormon túltengés miatt nem tud újranőni? VAgy az állandó gyulladt belek és felszvódási zavar miatt nem kap elég tápanyagot?"


Hát, mindkettő eléggé erősen közrejátszhat. És mindkettőből lehet sokkal nagyobb baj is. És mindkettőre van megoldás.

Hajrá, ne hagyd magad!

Lelki bajokra önsegítő olvasmányok, pszichológus... bélgyulladásra rendes orvosi kivizsgálás és megfelelő diéta.


Egyik női rokonomnak egyébként volt egy nagyon durva hajhullós periódusa (stressz miatt), láthatóan kiritkult. Neki visszanőtt miután rendezte sorait, most normális mennyiségű hosszú haja van.

2018. dec. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszodat! Én azért gondolom hogy nem a stressztől, vagy ilyen időszakoktól nincs hajam, és ritkul folyamatosan, mert 17 évesen kezdődött, most 25 vagyok... Ha van is egy durva korszaka az embernek és rámegy a haja, az visszanő ha megoldódik a helyzet. Nekem 8 éve csak rosszabodik.. :( Most diétázok és elkezdek rendszeresen sportolni, hátha változik valami, csak gy 8 év kudarc után már nem nagyon hisz az ember benne hogy bármi változhat...

2018. dec. 9. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!