Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi bajom lehet ha harom...

Mi bajom lehet ha harom esemeny utani tablettat vettem be?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 20eves lany vagyok es kb juniusba bevettem egy ella one esemeny utani tablettat mivel kiszakadt a gumi. Eddig soha nem vettem be ilyesmit es minden honapban pontosan jott meg. Utana ra masfel honapra bevettem meg egyet mert megint kiszakadt, escapella volt a neve...ezt kovetoen mashogy jott meg mint ahogy szokott valamint sokkal tobb es mas szinu ver jott mint ahogy szokott. Most pedig az elso esemeny utani tabletta bevetele utan 5-6 honapra megint bevettem egyet mivel szukseg volt ra. Azt szeretnem megkerdezni, hogy lehet valami sulyos kovetkezmenye ennek?

2018. dec. 3. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Igen, lehet súlyos következménye. Nem biztos, hogy lesz is, de ezeket a tablettákat kb 6 hónapnál sűrűbben nem szabadna használni.


A nőgyógyászodnak már a második után másik fogamzásgátlási módszert kellett volna javasolnia, ha ennyire nem bírtok bánni a gumival.

Egyszer-egyszer kiszakad, oké. Na de háromszor 6 hónapon belül.

2018. dec. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Magamtol vettem oket, nem voltam nogyogyasznal...Sajnos igy sikerult...terhessegi tesztet folyamatosan csinaltam, ugy nez ki nem vagyok terhes, nem jelentkezett semmi fele mellekhatas egyenlore aztan meglatom...remelem nem lesz semmi baj...koszonom a valaszt.
2018. dec. 3. 14:29
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

A gyógyszertárban nem adnak ilyet recept nélkül. Nőgyógyásznak van hozzá jogosultsága felírni ilyet... de ne zavarjon.


15 éve élek szexuális életet. A férjemmel is gumival védekeztünk amíg nem terveztünk babát. Soha nem szakadt ki. Szerintem vágd le a körmöd vagy párod az övét... Ha ennyire megbízhatatlan lenne a gumi akkor annak már híre ment volna és nem lehetne AIDS megelőzésre is használni.


Az meg hogy mi bajod lesz az ilyen sűrű eseményutáni tabletták bekapkodásából, úgyse most fog kiderül, és még lehet hogy összefüggést se fogsz látni a kialakult problémád és a bekövetkezett dolog között. Évek is eltelhetnek. Azt kell tudni, hogy az eseményutáni tabletta hatalmas lórúgásnyi hormon a szervezetednek. Az ilyenek például segítik a rák kialakulását... persze hosszútávon. Felelősség nem sok szorult beléd a saját életedet és testedet illetően. Persze 20 évesen én is a carpe diem szerint éltem...de ilyenben erősebb elveim voltak. Persze nem kell hogy az ilyen legyen a követendő.

2018. dec. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Hogy vetted őket magadtól amikor azt elvileg csak a nőgyógyász írhatja fel?


Ha ennyire nem tudtok gumit használni akkor miért nem védekeztek másképp??

Évente 1 eseményutánit ajánlott csak bevenni.

Igen lehet súlyos következménye...a hormonjaidnak ha nem is örökre de egy ideig annyi.

Nem értem a mai fiatalokat. Siralmas az egész :(

2018. dec. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Arra én is kíváncsi lennék, hogy hogyan vettél te vénykötles gyógyszert vény nélkül Magyarországon.
2018. dec. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Az EllaOne pont nem vényköteles. Ha a teszt nem mutat babát akkor megnyugodhatsz a terhességet illetően. De a nőgyógyászhoz elmennék a helyedben. Közülünk itt nem sok ember van aki úgy szedi az eseményutánikat mint a cukorkát. Neked sem kéne. Az orvos majd elmondja mi a teendő. Ne a 300ftos sz@r óvszereket vegyétek. Valamit nagyon rosszul csináltok ha ennyiszer kiszakad. Nézzetek szét YouTube-on is, egy csomó oktató video van fent, hogy mit hogyan kell helyesen(!).
2018. dec. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Az EllaOne is vényköteles.
2018. dec. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet súlyos következménye, de nem biztos, hogy az most fog kijönni, ahogy már előttem is írták. Bármilyen hormonális problémád, nemi problémád, immunrendszeri problémád (pl. autoimmun betegség) és hasonló finomságok is kialakulhatnak a jövőben.

Az pedig nem normális, hogy ennyiszer kiszakadjon az óvszer. Vagy nagyon szar óvszert használtok, vagy bánni nem tudtok helyesen vele, vagy is-is. Azt javaslom neked, hogy alaposan nézz utána TE IS az óvszerhasználatnak, és követeld meg a fiúdtól (már ha állandó párod van), hogy annak megfelelő óvatossággal járjon el. Ha véletlenül mégis teherbe esel a jövőben, ennyi hormonbomba után az is lehet, hogy a gyereknek lesz baja...

2018. dec. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ment a zold pacsi. Koszonom szepen, hasznos valaszokat adtatok:)
2018. dec. 5. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!