Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nők! Ti a fogamzásgátló...

Nők! Ti a fogamzásgátló mellett vagy ellen vagytok?

Figyelt kérdés

Sziasztok

19 eves lany vagyok, 2 eve tarto komoly parkapcsolatatban, nyaron szeretnek atterni fogamzasgatlora.

Mennyire eshetek mellette teherbe, hizok el, leszek depresszios es egyeb.

Meg nem tervezunk babat, mivel szuleinel lakunk.

Vagy tenyleg tonkreteszi a szervezetem es kesobb meddo leszek?


Koszonom a valaszokat


2018. dec. 4. 14:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%

Ezt a nőgyógyászoddal kell átbeszélned.

Én 2 éve szedem. Semmilyen negatív mellékhatást nem tapasztaltam. Szebb a bőröm, kiszámíthatóan jön meg (napra pontosan), kevesebb a vérzés. Nem híztam el, nem lettem depressziós.

Azért az a neve hogy fogamzásgátló, mert ha normálisan szeded, nem esel mellette teherbe. Nem is értem ezt a kérdést.

Meddő sem ettől leszel, nagyon sok ismerősöm fogamzásgátló szedése után egészséges kisbabát szült.Szerinted ha meddőséget okozna akkor szednék a nők?

Viszont mindenkire máshogy hat. Igen volt aki hízott tőle, nem kívánta úgy a szexet stb.

Orvossal konzultálj!

24N

2018. dec. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Mert ugye a menstruacioba szol ez bele. Utana nem ugyanugy jon meg.
2018. dec. 4. 15:00
 3/22 anonim ***** válasza:
57%

Az első kommentben a válaszoló “kiszámíthatóan jön meg” részét cáfolnám. Ugyanis fogamzásgátló szedésekor a peteérés gátolva van, tehát ciklus nincs. A vér, ami távozik megvonásos vérzés.

-Semennyire nem eshetsz teherbe, ha pontosan szeded. Illetve ha hánysz/hasmenésed van, antibiotikumot szedsz, egyéb, a tabi hatását blokkoló,gyengítő dolog lép közbe, akkor használj kiegészítő védekezést.

- Elhízás, depresszió, libidó csökkenés előfordulhat, de ez egyéni. Nekem is szebb lett tőle a bőröm, nem híztam, más mellékhatást sem észleltem.

- A mai fogamzásgátlók már nem hordozzák a meddőség veszélyét, emiatt nem kell aggódnod.

2018. dec. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen fiataloknak keves hormontartalmu fogamzasgatlot szoktak felirni.

Mellekhataskent nalam libidocsokkenes jentkezett, de ezt csak akkor vettem eszre, amikor abbahagytam :)

30N

2018. dec. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%

Nem híztam, nem lettem depressziós, nagyon hatékony.

De ha újra kezdhetném, akkor soha többet nem szedném.

Ami rajtam jelentkezett (nyilván nem 1-2 hónap után, hanem évek után)

- pattanások (másoknak meg pont a gyógyszertől múlik el)

- visszatérő, szűnni nem akaró fertőzés

- szexuális vágy eltűnése

- amikor abbahagytam megbolondult a szerveztem, ciszták, stb.

Sok-sok év kellemetlenségtől megkíméltem volna magam, ha nem szedem, vagy valaki elmondja, hogy ilyeneket is okozhat a tájékoztatóban leírt trombózison kívül.

2018. dec. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Utolso- en is az ilyen betegsegektol felek, ciszta pl, amik majd utolag jelentkeznek, abbahagyaskor.
2018. dec. 4. 15:16
 7/22 anonim ***** válasza:
68%

Ellene vagyok (a párom is), mert előre nem megjósolható egészségi kockázatot jelent a természetes hormonháztartásba való beavatkozás.

Azt mindenképpen tudd meg tablettázás előtt, hogy trombózisra van-e öröklött hajlamod, lelkiismeretes nődoki ezt ki is vizsgáltatja, mielőtt felír ilyen tablettát.

2018. dec. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%
Más módszerek is vannak. Pl. gumióvszer, az legalább a betegségektől is véd.
2018. dec. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
40%

Én 2x szedtem, de híztam is tőle, és a libidóm is csökkent. Nagyon beleszól a szervezet normális működésébe. Persze egyszerűbb, mint az óvszerrel vacakolni.

Teherbe nem fogsz mellette esni,ha rendesen szeded, és figyelsz rá, mi csökkenti a működését.

Vagy szerencséd lesz, és nem lesz semmi "mellékhatás", vagy nem.

2018. dec. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%

Én ellene vagyok.

Régen sokáig szedtem de soha nem szedném újra.

Mesterséges hormont viszel be a szervezetedbe ami nem tesz jót a későbbiekben.

2018. dec. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!