Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van két megnagyobbodott...

Van két megnagyobbodott nyirokcsomóm. Minden negatív amin voltam, mivel külföldön élek így nem én döntöm el hova megyek orvoshoz, és negatív eredményekkel nem küldenek citológiára. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyik nyirokcsomó augusztus közepe óta van a jobb hónaljamban a másikat 2 hete vettem észre a bal mellem oldalán (hónalj felől). Mindegyikkel voltam többször többféle orvosnál, hátha. De semmi. Vérvétel kicsi eltérést SEM mutat, mammográfia, mell és hónalj ultrahang, háziorvos, egy másik orvos, beteg ellátóban. Mindent próbáltam, mindenhonnan jó eredmények jöttek, ami azt jelenti, hogy így feleslegesnek tartják elküldeni citológiára. Mit csináljak? Hova menjek? Hagyjam annyiban “Majd elmúlik” alapon? Nincs valami krém vagy valami megoldás? Antibiotikum, akármi?

2018. dec. 6. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Fáj is?

Mióta van megnagyobbodva?

2018. dec. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Menzesz előtt kellemetlen. Peteérés környékén meg a bal mellem húzódik. Utána elmúlik a fájdalom.

Ahogy írtam a jobb hónaljban augusztus óta, a bal mellnél oldalt kb 2 hete.

2018. dec. 7. 09:28
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is van a bal hónaljamban egy ami meg van nagyobbodva már évek óta, menstruációnál jobban és fáj is. A mellemben csak akkor van görcs mikor menstruálok. Nekem is megnézte már pár orvos, emlőcentrumban is voltam ahol ezzel foglalkoznak.

Ha azt mondják nincs baj, akkor nincs baj. Elmondtad mennyi vizsgálatot csináltak már rajtad. Mi a problémád akkor? Nem hiszel 5 fajta orvosnak és vizsgálatnak? Amíg nem nyom nagy ideget vagy bármi egyéb felesleges hozzá piszkálni. Nagyobb bajod lesz attól hogy ilyen környéken vagdosnak, mintha csak így hagynád. Ezt el kell fogadni. Kivéve mintha mondtam ideget érpályát nyom. :)

2018. dec. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Már leírtam korábban és most is leírom, hogy kizárólag a citologiaval lehet kizárni ebben az esetben a rosszindulatúsagot. Nem ertelek komolyan...! Onkologiara kell vele elmenni, nem a nőgyógyászhoz.
2018. dec. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves #4-és, mit nem értesz azon, hogy külföldön élek és nem küldenek el, csak úgy meg nem lehet akárhová rohangálni mint otthon. Itt a biztosító szabja meg hová mehetek. Ezért teszem fel ennyiszer a kérdést.


Kedves #3-as, igazán köszönöm a részletes választ, hasznos volt. Ment a zöld kezecske.

2018. dec. 12. 11:00
 6/11 anonim ***** válasza:
Hogy vagy? Kiderult valsmi?
2019. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Megjártam mindenféle orvost. Kb hetente mentem. Mindegyik éppen hogy ki nem röhögött. Az egyikre azt mondták, ja hát igen az nagyobbacska de éppen hogy. Inkább hagyjam békén, hízzak néhány kilót és nem fogom mindig poszkálni mert akkor nem fogom a nyirokcsomóimat megtalálni.

Mondtam, hogy nyár óta kb 5 kg-t híztam, és hogy ezek alapján rák nem lehet-e, az egyik orvos itt küldött ki, hogy ha legközelebb késztetésem van orvoshoz menni akkor keressek fel egy pszichiátert....

Köszi....

2019. jan. 25. 08:12
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt, ha minden orvos feleslegesnek érzi az aggódást, akkor mi lenne, ha hallgatnál rajuk.

Másrészt ha citologiat szeretnél, miert nem fizeted ki magánban?

2019. jan. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én komolyan már nem hiszem el te tényleg beakarsz magadnak beszélni valami halálos betegséget? :D

Nem egy orvos mondta hogy hagyd ezt abba. Akkor? Istent magát szeretnéd hogy elmondja milyen súlyos betegséged van? :D

2019. jan. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Próbálom elfelejteni, próbálok nem gondolni rá. De aggaszt. Már most második ciklus óta érzem mindig úgy hogy néhány mirigy megduzzad menzesz előtt közvetlenül néhány nappal a jobb mellemben. Egy ponton ki is lehet tapintani, mellé meg úgy fáj mintha le akarna szakadni onnan, pedig nem vagyok úgy eleresztve kebel témában (mivel általánosan vekony vagyok).

Menzesz után végzek mellvizsgálatot, azt mondták csináljam, olyankor nem szokott kemény lenni már, fájni sem fáj, de kitapintani ki tudom.

De ezzel már nem fogok orvoshoz menni. Nem csinálok többé viccet magamból. A hónaljban levő csomó meg, elvileg 1 cm alatti/körüli, majd figyelgetem milyen.

2019. jan. 25. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!