Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csomó a mellben?

Csomó a mellben?

Figyelt kérdés

Felfedeztem az egyik mellem alsó részén egy kis méretű csomót, picit fáj, ha hozzaerek, elmozdítható.

Legutóbbi menstruaciom kicsit több, mint egy hete múlt el.

Természetesen, ha 1 héten nem múlik el, elmegyek vele orvoshoz, de vki tapasztalt már ilyet? Mi lehet?

18/L


2018. dec. 9. 18:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan tapintanak mindenfélét a mellukben. Ez legtöbbször csak mirigy, de előfordulhat még ciszta, fibroadenoma is(a te korosztalyodat még nem érinti a rosszindulatú daganat).


Én azt javasolnám, hogy nézd meg, hogy hogyan kell önvizsgálatot csinálni és több cikluson keresztül minden héten vizsgáld meg magad, hogy lásd hogyan változik a mirigyallomany.


Ha nagyon parázol, akkor persze orvos tud csak megnyugtatni, ez inkább a későbbiekre vonatkozik, ha találsz valamit, akkor el tudd dönteni hogy kell-e vele foglalkozni vagy csak a ciklussal van összefüggésben.

2018. dec. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem régen volt olyan 6. osztály környékén osztálytársam megtérdelte és nekem is lett benne egy csomó. Nagyon paráztam, de nem mertem szólni senkinek, végülis elmúlt. Aztán hugomnak lett múlt nyáron ő7.es volt. Ő szólt szüleinknek, aztán vitték háziorvoshoz, kapott rá antibiotikumot és gyulladáscsökkentőt, ezt 1-2 hétig szedte. Utána kapott időpontot ultrahangra, valamilyen külső sérüléstől, például egy karmolástól is lehet ilyen. Lehet zsírcsomó is, bármi, én sajnálom, hogy akkor nem mutattam meg egy orvosnak, feleslegesen izgultam ezen bő 2 hónapot. Szerintem első körben egy háziorvosodat vagy egy nőgyógyászt keress.
2018. dec. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!