Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elmaradt menstruáció, baj lehet?

Elmaradt menstruáció, baj lehet?

Figyelt kérdés

25napja késik a menstruációm. Átlagosan a ciklusaim 30-32nap szokott lenni, 6napig szokott tartani a vérzés. Október 18-án volt meg utoljára és november 19-én kellett volna megjönnie. Élek nemi életet, október 20-án, 28-án, november 9-én és 11én voltam együtt a barátommal. November 9-én megszakításos védekezés volt, azonban aznap reggel 2db terhességi teszt negatív volt. A peteérésem október 31-től november 6-áig tartott. A mellem érzékenyebb és fáj picit, a hasam néha görcsöl de nem erősen. Próbálkoztam forrófürdővel, akkor fájt jobban a hasam és ennyi igazából. Próbálkozzak rögtön nőgyógyásznál vagy várjam meg a következő menstruáció idejét és ha akkor sem jelentkezik akkor menjek el?


17/L



2018. dec. 13. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Csinálj még egy tesztet, mert ha aznap reggel, a megszakításos után csináltad, akkor még nincs az a teszt, ami kimutatja.
2018. dec. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Csinálj egy tesztet. Aznap reggel full értelmetlen volt kettőt is csinálni, olyankor még nincs teszt, ami kimutatná (és ha már elég felnőtt vagy ahhoz, hogy szexelj, illene annyira érettnek lenned, hogy képben legyél ilyesmikkel).
2018. dec. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

A terhességi teszt a szervezetben lévő hcg hormont mutatja ki. Ez a hormon a megtermékenyült petesejt méhbe való beágyazódása után kezd el termelődni. Körülbelül a várható menstruáció időpontjában van annyi ebből a hormonból, amennyit a terhességi teszt ki tud mutatni. Az érzékenyebb tesztek már a várható menzesz első napján megbízható eredményt mutatnak. November 9én teszteltél, de csak 19-ére vártad a menstruációt. Tehát hamar végezted el a tesztet, nem adott megbízható eredményt a teszt.

A megszakításos módszer nem számít biztonságos védekezésnek. Egyrészről a férfi előváladéka is tartalmazhat spermát, másrészről ha egy fél pillanattal később húzza ki a péniszt, már beléd is "lőtt".

Ha 1 hétnél többet késik a menstruációd, mindenképp érdemes nőgyógyászhoz menni. A menstruáció késését, elmaradását nem csak terhesség, hanem betegségek is okozhatják. Ciszták, pajzsmirigy problémák.

2018. dec. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tisztában vagyok hogy a megszakitásos védekezés az egyik legrosszabb módszer. A teszt pedig tervben van, és tudom hogy mi hogyan működik, csak ha az is esetleg negatív lenne, akkor elmenjek nőgyógyászhoz vagy várjak még?

És egyébként sokan úgy gondolják, hogy ha valaki fiatal,akkor biztosan éretlen az ilyen dolgokhoz, azonban nem kellene a kor alapján megítélni az embert! :)

2018. dec. 13. 16:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem a korod alapján ítéltelek meg, hanem az alapján, hogy 1. megszakítással védekeztél, 2. fogalmad sem volt róla, hogy aznap hiába csinálsz tesztet.
2018. dec. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
De ha tudod mi hogy működik, akkor miért nem a megfelelő időben végeztél tesztet, és hogyhogy nem mentél még el orvoshoz?
2018. dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nyilván azért csináltam tesztet mert akkor már több napja késett és nem volt tervben h együtt leszek aznap a barátommal, tehát volt fogalmam róla. Pár személy azt tanácsolta hogy várjam meg a következő menstruáció idejét és csak utána menjek el nőgyógyászhoz. Csinálni fogok tesztet nyilván való, tudom hogy aznap reggel után is kellett/ kell csinálnom csak azért kérdeztem meg itt mert több ember véleménye jobb mint csak 2-3emberé, és a kérdést úgy tettem fel hogy HA a következő teszt is negatív lenne, akkor már eléggé ajánlott h elmenjek nőgyógyászhoz? Mert már voltam 2szer ez ügyben, mert volt amikor kimaradt máskor is és momdta hogy ő ez ellen nem tud mit tenni meg hogy hiába jöttem el ezért. Tehát rossz élmény volt.
2018. dec. 13. 21:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Na várj, ez nem áll össze...


"mert akkor már több napja késett"


"Október 18-án volt meg utoljára és november 19-én kellett volna megjönnie"


"November 9-én megszakításos védekezés volt, azonban aznap reggel 2db terhességi teszt negatív volt

2018. dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha így áll hozzád a nőgyógyászod, akkor meg kellene fontolni az orvosváltást. Elhiszem, hogy ilyen bunkó dokihoz nem szívesen mész. A rendszertelen, kimaradozó menstruáció nem játék, mindenképp szakmai hiba figyelmen kívül hagyni.
2018. dec. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!