Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Apró szemölcsök a kisajkon belül?

Apró szemölcsök a kisajkon belül?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem észre, hogy a kisajkamon belül, egészen közel a hüvely bejáratához, apró bőrkinövések jelentek meg. Vagyis nem tudom, hogy megjelentek-e, vagy eddig is ott voltak, mert ennyire tüzetesen korábban nem vizsgáltam a területet, de kicsit kijjebb már nagyon régóta van egy hasonló (kicsit dundibb, inkább csak anyajegy-szerű), egyedülálló kinövés is, amit már nőgyógyász is látott és nem volt vele probléma.

Nem viszket, nem fáj, nincsen a normálistól eltérő váladékozás, a szaga is oké.

Három hónapja van állandó szexuális partnerem, előtte négy évig volt ugyanaz és azalatt antibiotikumkúra utáni gombán kívül (nyilván kezelve lett) nem volt semmilyen nemi betegségem. A mostani partnerem előttem csak egy nővel volt, rajta nem jelentkezett semmilyen tünet se most, se régebben.

Kb fél éve adtam vért, amit elvileg vizsgáltak ilyesmire (úgy tudom) és nem volt vele gond. Ha ez számít.

A testemen több helyen is (hát, hónalj) van egy-egy hasonló kinövés. A zavaróbbakat bőrgyógyász eltávolította. Apai ágon a családban elég sok rokonnak vannak hasonló bőrhibái. Nem tudom, hogy lehetséges-e, hogy genetikai eredetű a dolog. Valamint anyai ágon a nagymamámnál kialakult méhnyakrák.

Nem akarok a legrosszabbra gondolni és mindenképpen megmutatom orvosnak, csak addig is szeretném tudni, hogy mire lehet számítani ilyen esetben.

Ha lehet, tudok képet csatolni kommentben. (Emiatt kérem, hogy a kevésbé értelmesek kíméljenek.)



2018. dec. 14. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Így elég nehéz megítélni. Sokan a szűzhártya maradványait is kinövésnek nézik...

De ha eddig nem voltak ott, akkor simán lehet HPV.

A véradásnál a vért HPV-re nem szűrik.

Ha csatolsz egy képet, talán okosabbak leszünk, de biztosat nyilván a nőgyógyász/bőrgyógyász mond.

2018. dec. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2018. dec. 14. 13:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez lehet HPV okozta condyloma, de akár teljesen ártalmatlan vestibularis papilloma is, ami nem nemi úton terjed.
2018. dec. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem akár még herpesz is lehet.van,hogy a huvelyen belül is kijöhet.azért mondom,mert ha a képen jól láttam,az egyik mintha egy kicsi folyadékkal teli hólyag lenne
2018. dec. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, ment a zöld kéz.

Már úgyis esedékes egy rákszűrés, szóval remélem mihamarabb kiderül, mi okozza ezeket a kis csodákat.

2018. dec. 14. 13:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Biztosan nem herpesz. Egyrészt az úgy fáj, mint a fene, másrészt tipikusan hólyagos elváltozással jár. Ezek kicsi, filiform növedékek, egyesével állnak, olyan a színük, mint a környező nyálkahártya. Inkább vestibularis papillomatosisnak mondanám így kép alapján, de tény, hogy a HPV-s szemölcs és a papillomatosis elkülönítése nem épp egyszerű.
2018. dec. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#4 vagyok bocsi akkor rosszul láttam.úgy láttam,mintha kis vízzel teli hólyag is lenne.amúgy nekem volt herpeszem és nem fájt.
2018. dec. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az meglepő:) Általában a genitális herpesz eléggé fájdalmas. De ez tényleg nem annak tűnik. A nőgyógyász majd lekeni egy kis ecetsavval, ha kifehéredik, condyloma, ha nem, akkor vestibularis papillomatosis.
2018. dec. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem egyik se tűnik/érződik hólyagosnak, mindegyik kis bőrkinövés. Herpesz utoljára három éve jött ki rajtam télen, az is a számon, szóval valószínűleg csak a kép volt megtévesztő. A vaku miatt nem az igazi a nedves felület, de csak így látszódott jól a lényeg.
2018. dec. 14. 13:59
 10/10 A kérdező kommentje:

Ha valaki esetleg erre a kérdésre tévedne és érdekli a válasz, mert neki is hasonló van:

Az ecsetelő leírása alapján, amit kaptam a szemölcsökre, ezek függölyök. Nem értek hozzá, az orvos is csak annyit mondott, hogy nem veszélyes, de kezelni kell.

Tanulság: senki ne féljen elmenni nőgyógyászhoz, ha problémát észlel, mert simán lehetett volna ez is valami komolyabb.

2019. jan. 4. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!