Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemiszerv kamillázása lehetséges?

Nemiszerv kamillázása lehetséges?

Figyelt kérdés
Olyan gondom lenne,hogy 11 hetes terhes vagyok, és egyébként is nagyon száraz bőrű vagyok, és ott lent a nemiszervemnél is sajnos. És most hogy terhes vagyok van fehérfolyásom, és hiába cserélgetem a bugyit vagy betétet teszek, de akaratlanul is megmarad a nemiszervemen, és azt szeretném kérdezni,hogy le lehet-e mosni esetleg a nemi szerv környékénél kamillával? Azzal nem ártok?

2018. dec. 14. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, csak nincs értelme. A kamilla szárít és allergizál, emiatt kb már sehol nem javasolják borogatásra.
2018. dec. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az elözö írta, kamillával mosni nem szabad, mert erösen szárít.

Másrészt könnyen lehet, hogy éppen a túk SOK mosás - akár kamilla, akár más (föleg ha netán intim mosót használsz, ami nagyon ártalmas) - okozza az erösebb folyást.

2018. dec. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kamilla szárít.

Terhesség alatt pedig nem véletlenül van az ember lányának több folyása, ez is a magzat érdekét szolgálja.

Én ha már nagyon gáznak érzem a helyzetet, akkor intim törlőkendővel áttörlöm - attól rendszerint felfrissülök.

2018. dec. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#1 Ezt a hülyeséget hol hallottad, hogy a kamilla allergizál? :O
2018. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Használj vagisan krémet. Nagyon jó (az ára már kevésbé), nekem használt. :)
2018. dec. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mosd magad alulról naponta többször tiszta vízzel. Ha irritált is a bőröd, akkor pedig Bepanthen kenőcsöt használj rá. Ez nem árt a babának sem.
2018. dec. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es, gyerekápoló vagyok és már kb minden kórházból kitiltották a kamillát, többek közt ezzel az indokkal. Sajnos nagyon sok rossz tapasztalat volt (örülök, hogy neked nem).
2018. dec. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasszaitokat!
2018. dec. 17. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!