Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati vizsgálat, ha...

MonostEni kérdése:

Nőgyógyászati vizsgálat, ha nem akarom - muszáj?

Figyelt kérdés
Anyum a telefonombol megtudta, hogy van barátom. Szerintem 13,5 évesen ez nem akkora dolog. A barátom 16. Nem volt még köztünk semmi "olyan", csak ő irogatott "olyasmiket". Anyum viszont nem hisz nekem, es el akar vinni orvoshoz. Ha tényleg elvisz, akkor ott megvizsgálhatnak? Nem akarom, hogy egy idegen nyuljon hozzám.

2018. dec. 18. 07:52
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
48%
Nem akkora dolog, a mai felfogás szerint nem, de az én időmben még babáztam ekkor, pedig nem vagyok sokkal idősebb nálad. Normális, hogy anyukád aggódik, bár magára vethet, ha hagyta, hogy a 13 éves lánya ennyire elkallódjon.
2018. dec. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
52%

13,5 évesen már tényleg nem baj, ha elmész nögyógyászhoz.

Pont azért, hogy megnézze, hogy minden normálisan növekedett-e, hogy nincsen semmi rendellenesség.

Hogy a doki elbeszélgeesen veled a menstruációdról, a védekezésröl, a sexröl.


Nöként 16 éves kortól már rendszeresen kellene járni évente 1x nögyógyászhoz, hogy a rákot korán kiszürhessék.

16 éves barátod már sokkal éretebb és elörébb van a sex terén mint te, és tuti nem akar várni míg te is 16 éves leszel.

Ha nem vagy felkészülve egy nögyógyászati vizsgálatra akkor semmi de semmi képpen sem vagy felkészülve még másra sem.


Egyébként nem nem kell, hogy megvizsgáljon, ha te nem akarod, akkor megtagadhatod, nem fognak ott lekötözni vagy ilyesmi.

2018. dec. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
73%
Nem vizsgálhat meg akaratod ellenére! Még akkor sem, ha anyukád akarja, mert elmúltál 12. Viszont, van még olyan lehetőséged, hogy nőt kerestek.
2018. dec. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy nem kell levetkőzzek, és tényleg csak beszélgetés lesz. Nem vagyok elkallódva, jó tanuló vagyok, sportolok, edzésről ismerem a barátomat is.
2018. dec. 18. 09:09
 5/47 anonim ***** válasza:
61%
Merj mondani nemet. Semmire nem kényszeríthetnek, vannak jogaid! De miért nem kerestek női orvost?
2018. dec. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Anyum ragaszkodik ahhoz, hogy az ő orvosához vigyen. Mert hogy abban bízik, nála szült engem is meg tesómat is. Foglalt is időpontot hozzá január első hetére.
2018. dec. 18. 11:49
 7/47 anonim ***** válasza:
48%
Természetes, hogy egy anya aggódik a gyerekéért, de az elég sajnálatos, ha nem ad a véleményére. Ne engedd a vizsgálatot, ennyi. Te korodban még ez nem fontos, igaz, a szex sem.
2018. dec. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nálatok hogy van, de én nem mondhatok ellen anyumnak.
2018. dec. 18. 16:23
 9/47 anonim ***** válasza:

Hát akkor mi a kérdés?

Az orvosnak bármikor mondhatsz nemet, csak akkor vizsgálhat meg, ha beleegyezel.

Anyudat meg te ismered.

Azt nem értem, mit szeretne megtudni tulajdonképpen? Mármint az, hogy egészséges vagy-e, nem függ attól, hogy van-e pasid...

2018. dec. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
52%

Az orvos akaratod ellenére nem vizsgálhat meg.


Én nem engedném az orvosnak,hogy megvizsgáljon ennyi!



A szexel várj legalább 16 éves korodig,mert nagyon szomorú,hogy ilyen korán kezdik a szexet a mai tinik.



Anyukádnak mond meg vigyen el tini nőgyógyászhoz,ott női orvos van.Egy nő előtt könnyebb levetkőzni szerintem.

Anyukád mindenképpen várjon meg kint a váróba,ne hogy bemenjen veled az orvoshoz ha behívnak,mert elég erőszakos nő személynek tűnik!



Ha kicsit is tekintettel lenne rád,akkor azt helyezné előtérbe,hogy neked mi lenne kevésbé kellemetlen és női orvost keresnek,meg átbeszélné veled,hogy mi várható egy ilyen vizsgálaton.Nem pedig egy férfi orvosra akarna rákényszeríteni,mert neki az a kényelmes,hanem azt nézné,neked mi a jó.


Ha az orvos behív,semmit nem tehet amibe te nem egyezel bele,beszélgess vele,mond meg neki,hogy még szűz vagy és nem fogsz hozzájárulni,hogy megvizsgáljon,de minden kérdésére szívesen válaszolsz.Erőszakkal nem kényszeríthetnek semmire sem.Állj ki magadért.



Anyukád meg azért várjon inkább a váróba,hogy te nyugodtan tudj az orvossal négyszemközt beszélgetni és ha esetleg meg akarna vizsgálni,mert többféle vizsgálat is van(majd írok róluk)akkor is négyszemközt tudj az orvossal lenni,ne hogy beviharozzon oda anyuci,hogy még cikibb szituációba hozzon téged.


Lehet az orvos csak hasi ultrahangot végez rajtad,zselét ken a hasadra és a monitoron kerül megnézi hogy minden rendben van e belül.

Akaratod ellenére senki nem ellenőrizheti le,hogy még a szűzhártyád épp e!!!

Ha meg akarná nézni,akkor nadrágod és bugyit kell levenni,zokni fentmarad és a székbe felülsz,lábakat a lábtartókra teszed az orvos meg kézzel a szeméremtested kicsit szétnyitja,szeméremajkakat széthúzza,esetleg egy kis pálcikával a hüvelyből mintát vesz.


De mondom erre senki sem kényszeríthet!!!


Pont a fent említett intim vizsgálat miatt mondom,anyukád ne hogy bemenjen,mert vannak olyan orvosi szobák ahol nincs külön vizsgáló és aki bemegy veled oda,ha csak vizsgálat előtt ki nem megy mindent látna és egy normális ember sem szeretne alul semmibe anyuci előtt beterpeszteni.



Ne enged a hüvelyi vizsgálatot ennyi

2018. dec. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!