Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » SOS! Tegnap összecseréltem...

SOS! Tegnap összecseréltem két szem fogamzásgátlót, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap véletlen a keddi szemet vettem be a hétfői helyett, ma bevettem a hétfőit. Velgyn tablettáról van szó, 2 aktív szem maradt belőle. Mi a teendő?

2018. dec. 18. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Semmi. Ugyanaz a tartalma mindegyik tablettanak. (jo is hogy szeded oket, ilyen okos emberek ne szaporodjanak)
2018. dec. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy tegnap hulla fáradtan, migrénes fejfájással azt sem tudtam hol vagyok. Te is nagyon értelmes lehetsz, hiszen a Velgyn kombinált tabletta, a tabletták más-más hatóanyagot tartalmaznak.😘
2018. dec. 18. 21:41
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
A 2 tabletta ugyanabba a csoportba/fázisba tartozik? Mert ha igen akkor semmi gond.
2018. dec. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem ugyanazon hatóanyaguakat vette be.

Dobozban a tájékoztaton valszeg rajta van, ha nem, akkor nőgyógyászt kérdezz róla.

2018. dec. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Te is nagyon értelmes lehetsz, hiszen a Velgyn kombinált tabletta, a tabletták más-más hatóanyagot tartalmaznak.😘"


A kombinált azt jelenti, hogy kétfajta hormont tartalmaz. Ösztrogénszármazékot és gesztagént. De attól még a Velgyn EGYFÁZISÚ tabletta, azaz minden egyes aktív ugyanannyi hormont tartalmaz. Emellett van benne 4 darab fehér placebó tabletta, amik értelemszerűen nem tartalmaznak hormont.

Amire te gondolsz, az a TÖBBFÁZISÚ tabletta, ahol a különböző színű tabletták más-más mennyiségű hormont tartalmaznak. A Velgyn NEM ilyen.

Ha két rózsaszínt kevertél össze, akkor nem fog történni semmi, ugyanis mindegyik marhára ugyanolyan.

Ha rózsaszín helyett fehéret vettél be, na az probléma. Ez esetben olyan, mintha elfelejtetted volna bevenni, és aszerint kell eljárni.


De egyébként ez a betegtájékoztatóban is szerepel, csak el kellene olvasni.


"Mindegyik rózsaszínű aktív filmtabletta 3 milligramm drospirenont és 0,02 milligramm etinilösztradiolt tartalmaz."

2018. dec. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"kombinált tabletta, a tabletták más-más hatóanyagot tartalmaznak"

Jó Isten, gyere le... A kombinált tabi kétféle hormon kombóját tartalmazza, ettől kombinált. :D

Ha két egyszínűt cseréltél fel, akkor semmi probléma.

Azok csak azért vannak napra beosztva, hogy követhető legyen, hogy bevetted-e x napon. (Sokáig én se értettem, azonos hatóanyagú tabikat minek osztanak be konkrét napokra, aztán felvettek egy gyógyszercsomagoló üzembe dolgozni, ott megtudtam, hogy ezért.)

Amúgy a betegtájékoztatóban minden ilyesmi le van írva.

2018. dec. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!