Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abba hagyhatom a fogamzásgátló...

Abba hagyhatom a fogamzásgátló tabletta szedését?

Figyelt kérdés

Erős, hosszan tartó, rendszertelen vérzés miatt mentem el nőgyógyászhoz, aki 3 hónapra fogamzásgátló tablettát írt fel. Nemrég telt le a 3 hónap, és amikor vissza mentem kontrollra, gondoltam akkor abba hagyhatom (18 alatt vagyok) a szedését és meglátjuk, hogy milyen lesz. De azt mondta, hogy még minimum 2 évig kellene szednem a tablettát, mert most 3 hónapnyi szedés után nem áll be a menstruáció. Az a helyzet, hogy én nem akarok fogamzágátlót szedni, híztam is tőle ami ugye nőként személyesen nagyon zavar, és jelenleg nem is lenne szülségem rá csak arra, hogy beálljon a menzeszem. Arról olvastam is, hogy pont a fogamzásgátló szedésének abbahagyása után rendszertelen a vérzés, úgyhogy nem tudom, elkéne mennem másik orvoshoz is, megtudni hogy ő is ezt javasolja-e nekem? És magamtól abbahagyhatom a tabletta szedést, anélkül hogy szólnék erről az orvosomnak? (Azon is gondolkodtam hogy mást keresek, mert jelenleg férfi orvoshoz járok, és talán egy kicsit könnyebb lenne ha nő lenne)

Előre is köszönöm, ha idáig elolvastad!



2018. dec. 26. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért írta fel, mert erős, fájó menstruációd volt mint írtad. Attól, mert 3 hónapig szeded a tablettát és utána abba hagyod semmi nem fog változni. -.- És van amelyiktől hízhatsz igen, ilyenkor szólsz szépen a dokinak, hogy cseréljetek másik fajtára, mert neked ez nem jó.

Ha nem bízod a dokidban, keress másikat. De elmondom hogy azzal még nagyobb kárt csinálsz, hogy szeded 3 hónapig aztán abbahagyod kettőre, míg keresel egy másik dokit, aki ugyanúgy fel fog írni fog gátlót és megint kezdheted szedni. Javaslom, hogy menj el másikhoz ha ennyire akarod, de addig folytasd ennek (vagy egy másik fajtának) a szedését. Ha meg nem akarod szedni, akkor válaszd azt a lehetőséget ami eddig volt. Kellemetlen, hosszantartó menstruáció, és akkor nem szedsz tablettát. :) És igen, abbahagyhatod anélkül hogy szólnál neki, nem a gazdád.

Az meg hogy pont a tabletta abbahagyása okoz rendszertelen vérzést embere válogatja. Van akinél előfordul, de ez a kevesebb, és legtöbbször 1 éven belül beáll újra.

Én is abbahagytam már egyszer, és semmi különös nem történt a menstruációs ciklusommal. Erősebb és fájóbb lett, pont mint amilyen neked volt, de ugyanúgy időre jött. Se pattanás, se hízásom nem lett tőle. Csak meg kell találni a megfelelőt.

2018. dec. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, erős, hosszantartó, rendszertelen vérzésem volt, de egyetlen egyszer sem kísérte alhasi görcs a menstruációmat. Amióta szedem (3 hónapja) minden alkalommal annyira fáj a hasam hogy hányingerem van.

Köszönöm szépen a választ, a lehető legkedvesebben írtad le a gondolataidat.

2018. dec. 26. 14:58
 3/5 anonim ***** válasza:
De ha fáj a hasad tőle akkor miért szeded? Nélküle nem fájt vele meg fáj. Egyértelmű hogy abba hagynám. De ha meg semmi fájdalmam nem lenne akkor én nem szedném csak azért mert rendszertelen. Az enyém is az. Ja én 3 évig szedtem védekezés képpen és mikor abba hagytam 3 hónapig nem jött meg mert cisztás voltam. Még mindig egy év után is késik vagy meg se jön a ciszták miatt. Elmúlik az egyikbe kijön a másikba.
2018. dec. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a kommentet #2 :)

Hasi UH volt, elvileg semmi rendellenes nincs, azért mentem először el a nőgyógyászhoz, mert ebben az évben júliusban már 4 hete folyamatosan menstruáltam, és ugyan nem fájt a hasam, de azért gondoltam valami nem igazán lehet rendben :DD

2018. dec. 26. 18:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Vegán D-vitamin

"Amióta szedem (3 hónapja) minden alkalommal annyira fáj a hasam hogy hányingerem van."

Akkor ezt elmondod az orvosnak és ír fel másikat? :D Csak úgy beszélek hogy megértsd mit kellene tenned, valószínűleg azért jöttél gyakorira mert valamit roh***ul nem vágsz, ez látszik is a kérdéseden. Ha te hülyének nézed az orvosod akkor válts, nem kell túlbonyolítani. Nem jó a gyógyszer --> váltasz, ez az egyszerű képlet.

Leírtam hogy mitől hülyeség az amit állítasz, "pont a fogamzásgátló szedésének abbahagyása után rendszertelen a vérzés". Ha ennyi aggályod van, kínnak érzed a gyógyszert, merthogy váltani sem akarsz, meghíztál, hülye az orvos, akkor hagyd abba azt a s***t és viseld el azt amilyen volt. :D Vagy konzultálj másik orvossal, hogy milyen gyógyszert lehetne még felírni (valszeg foggátló lesz ugyanúgy), aztán előbb utóbb jobb lesz.

Röviden: elmondod az orvosodnak, hogy másik foggátlót akarsz, mert ez s**r, vagy szeded addig amíg el nem jutsz egy másik orvoshoz, aki szintén fel fog írni valami gyógyszert. Esetleg hormonrendszer kivizsgálás és egyebek ha még nem volt. De ezt a jelenlegi orvosodnak is megmondhatod.

2018. dec. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
Idősebbek is elkezdhetik online és ingyenes rejtvényfejtő játékunkat

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2022, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!