Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fájhat attól a mellem, hogy nő?

Fájhat attól a mellem, hogy nő?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete folyamatosan fáj mind a két mellem. Holnap kellene megjönnie, de eddig soha se fájt, és már 2 hete. Azt vettem észre, mintha egy kicsit nőtt is volna. De 3 éve, hogy ugyanakkora a mellem, 75B, úgyhogy nem is a mérete miatt van. Lehet, hogy most kezdett el megint nőni a mellem, és attól fáj? Meg a jobb mellemen egy halványabb stria csíkot is felfedeztem. Erre milyen krémek jók? Fogamzásgátló segíthet? Egyre kellemetlenebb ez a fájás, és a fájdalomcsillapító is csak ideig-órágig hat. Kérlek, nyugtassatok meg, mert most nagyon megijedtem. Elnézést ha egy kicsit össze vissza lett. 17/l

2019. jan. 3. 17:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Azt vettem észre, mintha egy kicsit nőtt is volna."

Sportolástól is lehet, és akkor ennek kapcsán a fájdalom lehet izomláz, nem?


"a fájdalomcsillapító is csak ideig-órágig hat"

Ne szedjél orvos tudta nélkül fájdalomcsillapítót hosszabb távon!

2019. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1

Rendszeresen sportolok, ezért tudom, hogy milyen ha izomlázam van a mellemben, de ez egyáltalán nem hasonlít hozzá. Meg így az ünnepek között egy kicsit könnyítem is a gyakorlatokat, úgyhogy biztos, hogy nem izomláz.

Csak ma délelőtt, meg előtte még 2x vettem be emiatt fájdalomcsillapítót, amikor már eléggé kellemetlen volt.

2019. jan. 3. 18:19
 3/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak a menstruáció előjele akkor is, ha korábban nem volt ilyen. Vagy baba...?
2019. jan. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem baba. Már pár éve menstruálok, de ilyen még nem volt.
2019. jan. 3. 18:30
 5/14 A kérdező kommentje:
Meg már több mint 2 hete, menzesztől csak nem lehetne, főleg, hogy eddig 1-2 napot sem fájt előtte.
2019. jan. 3. 18:31
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Sziaa! :)

Én is 17 vagyok, nekem nyáron volt ugyanez... Ez el fog múlni, csak próbáld meg ne fájdalomcsillapítóval elmulasztani! Nagyon káros a szervezetednek. A striák megelőzése/kezelése érdekében van egy BioOil nevű olaj, szerintem Rossmannban/Dm-ben lehet kapni. Nekem anya veszi! Nagyon jó!! A hivatalos neve PurCellin Oil. 125ml-set vegyél, próbáld ki. Nekem bevált. Amúgy a melled valószínűleg csak nő, vagy valóban a ciklusod fog változni valami miatt és így jelez a tested.

Ha több, mint 4 hétig tart szerintem mindenképp menj el nőgyógyászhoz, de ne félj. El fog múlni

Szólj ha kell valami

XOXO

2019. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a növekedéstől van. Pontosabban, minden nőnél normális, hogy mensi előtt kicsit teltebbek, keményebbek a mellei, a vérzés során pedig fellazulnak, puhábbak és picit kisebbek lesznek.

Ha túl nagy az ingadozás, akkor az annak a jele, hogy az ösztrogénszinted túl magas a progeszteronhoz képest. Ez így az ünnepek után lehet a sok csokitól is! Pár napig ne fogyassz kakakót, kávét, szóját, mert ezek fitoösztrogént tartalmaznak. De sajnos a sok vegyszer is okozhat ilyen hatást! Próbálj átállni natúrkozmetikumokra, mert a hagyományos testápolókban, krémekben, tusfürdőkben egy csomó olyan vegyi anyag van, amik hamis ösztrogénként viselkednek a szervezetedben.

Igyál sok vizet, fogyassz citrusféléket vagy 100%-os grapefruitlét, narancslét. Ha elhúzódna a probléma, akkor növényi progeszteronkrémmel (google: "ciklusbarát krém nőknek") is kenheted a melled, de szigorúan csak a ciklus második felében, ovuláció után. A fogamzásgátlót nem ajánlom, az csak elfedi a tüneteket, és ha abbahagyod, rosszabbodik a helyzet.

2019. jan. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#6 #7

Köszönöm szépen

A perverz f**zok meg hagyjanak már a hülye privátjaikkal. B***us, az egészség kategória, de hogy még valakinek erre is ál a f**za aza azért már durva.

2019. jan. 4. 13:32
 9/14 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük. Tiltsd le őket és kész.
2019. jan. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A hormontól fáj. Nem fog minden hónapban így lenni. Elmehetsz vele orvoshoz hormonszintet nézetni. Nekem doki mondta, hogy borogatni lehet. Főleg éjjel érdemes. Bevizezel egy zsebkendőt, és húzol rá egy passzentos kombinét. Még ajánlotta egyszer egy másik nőgyógyász az aszpirint. Fájdalomcsillapítót ne szedj szerintem. Inkább borogasd. A fogamzásgátlótól még rosszabb lesz. Megpróbálhatod a csalán teát, az hajtja egy kicsit a vizet.
2019. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!