Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 27 évesen kellene-e nőgyógyász...

27 évesen kellene-e nőgyógyászhoz járni szűzen is?

Figyelt kérdés
27 vagyok. Sosem voltam még fiúval. Általánosságban odafigyelek magamra, foglalkozom az egészségemmel, stb. A nőgyógyász mindig nagy kérdés volt nekem. Az elején még magabiztos voltam, hogy nem kell mennem, mert szűz vagyok még. Nőgyógyászati panaszom sosem volt. Semmi rendellenes folyás, gyulladás, viszketés, mensesem mindig rendben volt. Sok helyen olvastam, hogy egy bizonyos életkor felett azért a szűz nőknek is kellene nőgyógyászhoz járni rákszűrésre, mert ha nagyon elenyésző is az esélye, de őket is fenyegeti a méhnyakrák veszélye. A mell önvizsgálatot rendszeresen elvégzem. Tanácstalan vagyok, hogy vajon tényleg el kell-e mennem minden panasz nélkül, vagy várhatok még a remélhetőleg hamarosan felbukkanó "megmentőmre" :D

2019. jan. 3. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Ez kamu?


Már rég el kellett volna menni!

2019. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Már a tiéd összeforrt
2019. jan. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Igen, egy szűrővizsgálatra így is érdemes elmenned. Már csak azért is, hogy megtapasztald, milyen. Egy nőnek fontos, hogy otthonosan mozogjon a nőgyógyásznál, és ne pánikoljon, ha valami tünetet észlel magán, hanem bátran menjen el, hiszen már tudja, mi vár ott rá. Az ad egy magabiztosságot is, ha átestél az első nőgyógyin, és mindent rendben talált.

Fontos, hogy megfelelő dokit találj. Érdemes rászánni azt a pénzt és elsőre egy magánrendelésre elmenni. Nézz szét a neten, és válassz egy neked szimpatikusat. A magánorvosi centrumoknál általában fenn vannak a dokik a honlapon, életrajzzal, fotóval.

2019. jan. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%

Itt vagyok! Gyere el hozzám, én azonnal megmentelek (nem vagyok csúnya). Írj rám...

;)

Amúgy szerintem felesleges elmenned.

2019. jan. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Ha nincs problémád, és be vagy oltva HPV ellen, akkor felesleges elmenned.
2019. jan. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%

Nem ártana :)


De mire vársz még a szexel?

27 évesen azért már "illene" túl esned rajta.... :)

2019. jan. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
22 vagyok, szűz, 18 éves korom óta járok nőgyógyászhoz. És a "megmentő" nem felbukkan, azért tenni is kellene. Emiatt gondolom, hogy kamuzol ennyi idősen ez nagyon naiv hozzáállás, már bocs...
2019. jan. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan hogy kellene nincs,ajánlott lenne elmenned nőgyógyászhoz és nyugi nekem is van ismerősöm aki szűzként ment el orvoshoz és idősebb,mint te.Csak megfelelő orvost kell keresni.
2019. jan. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező a megmentőt idézőjelbe tette, tehát nyilván ironikusan írta. Hol van itt naivitás? Meg mi az, hogy "illene túlesni a szexen"? Szerintem pont tiszteletre méltó, ha valaki nem csak azt nézi, hogy bárkivel túlessen rajta, hanem meggondolja, mit csinál. Senkinek nincs joga leszólni azt, aki nem siet elveszíteni a szüzességét, nyilván megvan rá az oka. Különben sem erről szólt a kérdés.
2019. jan. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Főleg azokat amikben nem volt ítélkezés :) Meghallgattam a véleményeket, sokat segítettetek :)
2019. jan. 9. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!