Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan menjek női nemi hormon...

Hogyan menjek női nemi hormon vizsgálatra, ha nincs rendes ciklusom?

Figyelt kérdés
A nőgyógyász elküldött női hormon vizsgálatra, de ott a ciklus meghatározott idején kell elvégezni a vizsgálatokat, nekem pedig a konkrétan nincs rendes ciklusom, összevissza jön meg, egy hónapban többször, stb... Ilyenkor mi a teendő? Drága a vizsgálat és nem szeretnék feleslegesen fizetni, de pont az lenne a célja, hogy kiderítsük, mitől van ez a rendszertelen mestruáció (és a többi, egyéb problémám).

2019. jan. 4. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
A legfontosabb része a 3. napi (+2 nap max) hormonsor. Szóval amikor megjön - élénk pirosan, nem barnázás, nem rózsaszínezés, hanem élénk piros menstruációs vér (akármilyen hosszú/rövid is) -, akkor menj el a 3. napon.
2019. jan. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. jan. 4. 12:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha rendszertelen, de van spontán menzeszed, akkor a menstruáció 2-5 napján. Ha egyáltalán nincs vérzéses, akkor bármikor. A ciklus második felében végzettnek ilyenkor nem sok értelme, mert nem tudod kiszámolni, mikor van a luteális fázis.
2019. jan. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy írják.Megjön a mensi és 2-3.napján menj a vérvételre.Ha be kell jelentkezni, előtte akkor ha más megoldás nincs, mensi első napján már szólsz, hogy 2 nap múlva mennél mert esedékes.Drága?? Én tavaj voltam ilyenen, az illetékes kórházban, ingyen megcsinálták.Csak nem aközponi laborba kellett menni hanem fel a nőgyógyászatra.Mert ahormonos vérvételt máshol csinálják.Vagy magándoki csinálja a vérvételed?
2019. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én magánklinikára mentem hasonlóan, beszéltem velük, hogy körülbelül mikor fogok menni, és felírtak, aztán amikor esedékes volt, akkor mentem reggel vérvételre. Hívd fel őket, mondd el ezt és hogy kb mikor mész majd (pl jövő héttől kezdve valamikor) aztán mész, amikor kell.
2019. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Gyakorlatilag folyamatosan vérzek, másfél, két napokra marad ki, aztán újra. Decemberben 5 nap volt a legtöbb, amit egy huzamban nem véreztem és képtelenség kitalálni, hogy mikor lesz aktuális.

(Magánlaborba megyek, mert több vizsgálat kell és pl. az endokrinológiára júniusra kaptam volna időpontot, inkább elmegyek magánban, és így meglesz minden egyben.)

2019. jan. 9. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!